Studia nad wielokulturowością

Cykl: Societas (tom 22)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Wyjątkowość tej publikacji polega, jak się wydaje, na tym, że łączy ona namysł normatywny, właściwy rozważaniom filozofii polityki, z obrazem świata będącym owocem refleksji antropologicznej, socjologicznej i wreszcie politologicznej. Pozwala to czytelnikowi uzmysłowić sobie, po pierwsze, pewnego rodzaju uniwersalność tej problematyki, gdyż wyzwania związane z rywalizującymi ze sobą wizjami ładu społecznego obecne są dziś we wszystkich zakątkach naszego globu. Po drugie jednak, refleksja skierowana ku analizie konkretnych rozwiązań instytucjonalnych ujawnia lokalność wielokulturowości, w każdym środowisku i społeczeństwie właściwie odmiennej. Obraz ten wzbogacony jest rozważaniami nad tożsamością, stereotypem i przesądem, jako warunkującymi nasze widzenia świata przez pryzmat "swojskości" i "obcości".

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=113633

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=113633