Radykałowie francuscy. Koncepcje i działalność polityczna wdwudziestym wieku

Cykl: Societas (tom 34)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Autorka [...] dobrze i ze wszystkimi niuansami uchwyciła specyfikę doktryny francuskich radykałów, wpisując ją zarówno w tradycję rewolucji francuskiej, jak i specyficzne pozytywistyczne rozumienie procesów społecznych, uwzględniając napięcia występujące między aspektem liberalnym i demokratycznym a solidaryzmem jako perspektywę do interpretacji relacji społecznych. W książce bardzo dobrze ukazana też została ewolucja myśli radykalnej i jej uwarunkowania. [...] Z uwagi na niewzykle uporządkowany i przejrzysty sposób narracji, co jest godne odnotowania szczególnie w odniesieniu do zjawisk złożonych pod względem dokrynalnym, praca ta może zainteresować szersze grono czytelników, w tym studentów, dziennikarzy, przedstawicieli inteligencji wrażliwej na humanistyczną interpretację problemów społecznych, jeśli dziś kategoria ta jeszcze cokolwiek znaczy.

Z recenzji prof. dr hab. Grażyny Ulickiej

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=119083