Romans wszechczasów

Okładka książki Romans wszechczasów Joanna Chmielewska
Okładka książki Romans wszechczasów
Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Interart Cykl: Przygody Joanny (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Przygody Joanny (tom 6)
Interart
1990-11-01
1990-11-01

Świetna zabawa, styl Chmielewskiej niepodrabialny.

Świetna zabawa, styl Chmielewskiej niepodrabialny.

Uwielbiam, a czytałam już kilka razy, więc zaskoczenia nie powinno być a za każdym razem jest! :) Bardzo lubię zakręcone akcje i sytuacje :) Fantastyczna rozrywka.

Joanna nie zawodzi, ta książka to mieszanka wybuchowa 🤣

Joanna nie zawodzi, ta książka to mieszanka wybuchowa 🤣

Podziwiam Chmielewską za bujną wyobraźnię, bo nie wiem, kto mógłby wymyślić podobny galimatias, jak w ,,Romansie wszech czasów". Główną bohaterką uczyniła, nie pierwszy zresztą raz, swoje ,,alter ego", Joannę. Która, jak wiadomo, wetknie głowę tam, gdzie inni najmniejszego palca nie wetkną.
Tym razem Joanna postanawia umożliwić zakochanemu po uszy mężczyźnie, panu Palanowskiemu, romantyczny wyjazd z wybranką serca, niejaką Basieńką.
Czemu jej pomoc jest potrzebna? Gdyż Basieńka jest niestety związana węzłem małżeńskim z zazdrosnym chorobliwie mężem- potworem.
Na czym pomoc Joanny ma polegać? Oto ma pod nieobecność Basieńki na jakiś czas zamieszkać w jej domu i udawać ją. Pomóc mają: ogromne podobieństwo Joanny do zdradzającej żony, odpowiednia charakteryzacja i odzież. Zresztą, kochanka od dłuższego czasu ze swoim mężem nie żyje i łączą ją z nim tylko wspólne interesy w branży tekstylnej.
Dodatkowym ,,bodźcem" są fundusze na remont auta, którymi główna bohaterka nie dysponuje, a Palanowski jej obiecuje ,,za fatygę".
Joanna zgadza się, wprowadza i dopiero się zaczyna akcja. Nieustanna nerwówka, czy się nie zostanie rozpoznanym, mąż raz cierpiący na samochodofobię, a raz nie, ruda twarz rozpłaszczona na szybie, poranny gość w sprawie królików angorskich, niejaki Kacyk z dziwną paczką, tajemniczy blondyn na skwerku...
Joanna usiłuje to ogarnąć, stawić czoła sytuacji, ,,mąż" jej tego początkowo nie ułatwia. Do tego wychodzi na jaw, że to nie afera miłosna, a gruba afera przemytnicza jest podstawą mistyfikacji. Joanna postanawia wyjawić całą drakę na milicji.
Książka do przeczytania na jeden, góra dwa wieczory. Lektura lekka, łatwa i przyjemna, a często takich potrzebujemy.

Tym razem Joanna postanawia umożliwić zakochanemu po uszy mężczyźnie, panu...

Tak idiotyczna, że aż genialna i wciągająca. Nie sposób się przy niej nudzić.

Tak idiotyczna, że aż genialna i wciągająca. Nie sposób się przy niej nudzić.

Świetna, to moja pierwsza książka tej pisarki, nie wiedziałam, że ma taki rewelacyjny humor. Właściwie więcej tu komedii niż kryminału, ale taka rozrywka też jest mi potrzebna.

Świetna książka.

Świetna książka.

Godny kryminał trzymajacy w napięciu.

Godny kryminał trzymajacy w napięciu.

Przeciętna książka nieprzeciętna.

Przeciętna książka nieprzeciętna.

Książka, chociaż nie idealna (nie lubię rozwiązań akcji w wykonaniu Chmielewskiej) należy do moich ulubieńców. Opowieść jest pełna humoru z bardzo dobrą kreacją głównej bohaterki, która jest bardzo naturalna w tym co robi.

• Joanna Chmielewska
  • Kryminał