7 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
czasopisma

Majowa Histeria. Gościem Specjalnym dwudziestego numeru jest Grzegorz Gajek, który prezentuje na naszych łamach niepublikowane dotąd opowiadanie „W stronę mroku”. Wśród jedenastu opowiadań znajdziecie trzy finałowe teksty grozy z GOTyckiego konkursu, zorganizowanego ku czci M. G. Lewisa. Na początek jednak wywiad z Histerykiem Miesiąca – Adamem Michniewiczem. Na koniec – tekst klasyka,...

Na koniec – tekst klasyka, czyli „Przed Świtem” Władysława Reymonta, którego 150. rocznicę urodzin obchodzimy w tym miesiącu.

* w wersji epub/mobi znajduje się również artykuł "Grozą pisane" dr Elizy Krzyńskiej-Nawrockiej.

źródło opisu: magazynhisteria.pl

• Niedźwiedź i słowik
  • Wtyczka
  • Zamęt
  • Zmowa
  • Natura leczy, czyli co sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej kreatywni
  • Detonator

Moja najdroższa
Gabriel Tallent

6,82 (11 ocen i opinii)
Mecha_Kulturacja | 2017-07-11

W maju światło dzienne ujrzał kolejny, dwudziesty już numer internetowego czasopisma grozy - Histeria. Jak zawsze miłośników literackiego horroru zachęcamy do darmowego pobierania i czytania magazynu. XX numer Histerii to jedenaście opowiadań grozy, spośród których trzy wyłoniono w ramach "GOTyckiego konkursu", zorganizowanego z okazji 199. rocznicy śmierci M.G. Lewisa.

Gościem specjalnym tego numeru jest Grzegorz Gajek, autor głośnego Malowidła. Na łamach Histerii twórca zaprezentował opowiadanie pod tytułem W stronę mroku. Już choćby dla tego tekstu warto majową Histerię przejrzeć, Gajek stworzył bowiem niezwykle błyskotliwy i tajemniczy tekst, którego bohater z jednej strony z dozą pogardy i obrzydzenia uczestniczy w spotkaniach śmietanki towarzyskiej pod przewodnictwem hrabiny Kotłubaj, a z drugiej nieustannie broni się przed własną mroczną przeszłością, której demony niespodziewanie go dosięgną. Ciekawe, stylizowane na język epoki opowiadanie, które zostanie z czytelnikiem...

Via | 2017-06-10
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Numer dla mnie lepszy od poprzedniego. Nie wszystkie opowiadania utrzymane w klimacie gotyckim, ale niektóre pozakonkursowe naprawdę ciekawe.
Więcej:

Damian | 2017-06-24