Prolog do Sylwii

Wydawnictwo: Rozpisani.pl
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
kinga

Tłumaczona między innymi na francuski poetka i malarka Sylwia Gibaszek wydała właśnie piąty tomik p.t. „Prolog do Sylwii”. W oryginalnym i niezwykle osobistym zbiorze przenosi nas w świat miłości jakiej wszyscy pragniemy. Z wierszami przeplatają się obrazy autorki, które są dopełnieniem tej wyjątkowej podróży. W sumie na tomik składa się z 48 wierszy i 11 obrazów. Na miłosne wątki szczególną...

Z wierszami przeplatają się obrazy autorki, które są dopełnieniem tej wyjątkowej podróży. W sumie na tomik składa się z 48 wierszy i 11 obrazów. Na miłosne wątki szczególną uwagę zwraca Rafał Szymborski, astrolog, przedstawiciel świata ezoterycznego i kontrkultury: - Od najdawniejszych czasów poezja była dla człowieka kluczem zarówno do poznania jak i wyrażenia szczególnego przeżycia jakim jest miłość. Wszyscy pragniemy nie tylko miłości, ale towarzyszących jej chwil ekstazy, dającej poczucie transcendentnej wolności, przenoszącej nas w nieziemską rzeczywistość istniejącą poza codzienną prozą ludzkiego losu. W taką rzeczywistość przenosi nas zbiór poezji Sylwii Gibaszek, będący jednocześnie kluczem do dynamiki jej wewnętrznego świata najintymniejszych przeżyć i niejako potwierdzeniem ezoterycznej nauki zwanej tellegonią, wedle której każde doświadczenie erotyczne i miłosne zapisuje się w nas na zawsze. Oto najautentyczniejszy zapis widniejący na tellegonicznych tablicach jej Lwiego Serca! – recenzuje Szymborski.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: własne