Polska. Rezydencje królów i książąt

Seria: Polska [Muza]
Wydawnictwo: Muza
Bartłomiej

Książka o charakterze popularnej publikacji historyczno-krajoznawczej przedstawia rezydencje tych władców, którzy albo rządzili całą Polską, albo dzielnicami. Każda miejscowość rezydencjonalna (jest ich 52) stanowi odrębny rozdział, który oprócz historii obiektu i legend z nim związanych zawiera też notki dotyczące królów, bezpośrednio związanych z danym zamkiem. Znajdą się tu także informacje praktyczne dotyczące godzin otwarcia ciekawszych muzeów (jeśli znajdują się w tej miejscowości) oraz cen biletów.
Tekst ilustrują kolorowe fotografie, rzuty zamków, mapki.

źródło opisu: http://muza.com.pl/

źródło okładki: http://muza.com.pl/