Tygrys i przyjaciele

Tłumaczenie: Monika Parys
Cykl: Disney Komiks DeAgostini (tom 22)
Wydawnictwo: De Agostini
The Tigger
komiksy
MAD_ABOUT_YOU

Inne wydania

Disnejowska wersja przygód bohaterów powieści Milne'a. Główny bohater - Tygrys - zaczyna się czuć samotny w Stumilowym Lesie, mimo że ma tu wielu wiernych przyjaciół. Tygrys jest przekonany, że gdzieś w okolicy muszą żyć podobne do niego pasiaste stworzenia i szczerze tęskni za ich towarzystwem.

źródło opisu: DeAgostini, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Hari_Seldon | 2015-03-18
Przeczytana: 14 marca 2015

Nowa historia. W Kuala Lumpur trwają przygotowania do uroczystego pojednania zwaśnionych wcześniej ras Ludzi i Sandżarów. W okolicy jednakże pojawiają się problemy – miejscowi rybacy zaczynają obwiniać o tajemniczą plagę Namurzynów, rasę kosmitów nielubianych za praktykowanie kanibalizmu. Podobało mi się jak przedstawiono Namurzynów – chociaż pokojowo nastawieni, to swoimi odmiennymi obyczajami rzeczywiście mogą wywołać obrzydzenie. Także świetnie pokazane są nastroje społeczne jakie panują w związku ze zbliżającymi się wydarzeniami. Przy tej okazji pogłębione zostały portrety psychologiczne Mezoke i Caleba (szczególnie w przypadku pierwszej postaci można zacząć zupełnie inaczej na nią patrzeć). Nawet rysunki dają radę. Całkiem fajny komiks, jestem ciekawy zakończenia, które prawdopodobnie nastąpi w następnym tomie.

bartix3 | 2017-10-16
Przeczytana: 16 października 2017