Dziennik Chloe Snow. Licealna masakra

Tłumaczenie: Anna Mackiewicz
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Confessions of a High School Disaster: Chloe Snow's Diary
Indyviduum

Sympatyczna licealistka prowadzi kronikę swoich przeżyć podczas przeprawy pełnej wzlotów i upadków przez życie rodzinne, przyjaźń, szkołę i miłosne perypetie, a z każdej strony jej dziennika bije ciepło i humor. Nazywam się Chloe Snow i moje życie to porażka. Mama twierdzi, że od pamiętania smutniejsze jest tylko zapominanie, więc będę zapisywać w tym dzienniku wszystko, co mnie spotka....

Nazywam się Chloe Snow i moje życie to porażka. Mama twierdzi, że od pamiętania smutniejsze jest tylko zapominanie, więc będę zapisywać w tym dzienniku wszystko, co mnie spotka. Dzięki temu w wieku dziewięćdziesięciu lat przypomnę sobie tę dziwaczną, okropną i ekscytującą jazdę przez liceum.

„Dziennik Chloe Snow dociera znacznie dalej poza fajność plus strachy świeżo upieczonej licealistki, choć jednego i drugiego mamy tu aż w nadmiarze. Ale Chloe Snow nie tylko rozbawia pocieszną błyskotliwością - ona sprawia, że człowiek czuje ścisk w sercu i roni wzruszone łzy ze szczęścia, że >>przeżył

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

Arlet | 2018-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2018

Chloe zaczyna liceum, więc po jej pamiętnikowych wpisach nie można oczekiwać cudów, nie oszukujmy się :) Sama idea przypomina mi zwierzenia Georgii Nicholson i dzienniki Shiraz Bailey Wood, którymi się zaczytywałam dobrych parę lat temu.
Jest w tym pamiętniku sporo o szkole, zawieraniu nowych znajomości, problemach z rodzicami, miłostkach, zauroczeniach i takich tam...Chloe ma także lekką obsesję na punkcie chłopaków :D
Czasami, aż nazbyt infantylna lektura, całkiem dobrze poradziła sobie z umileniem mojego czasu. Jest w niej sporo zabawnych momentów.
Jednak poziomem odstaje od tych książek, które wymieniłam wcześniej, dlatego daję mocne 5. Polecam na odmóżdżenie.

Justyna | 2017-12-03
Przeczytana: listopad 2017

Poznajemy trójkę bohaterów- Chloe,Hannah i Tristana. Poznajemy Chloe z perspektywy pisania przez nią pamiętnika. Książka została ładnie wydana, pojawiają się tam kartki z kalendarza ale również smsy ,maile. Niestety jest jeden dość duży problem. Książka ta jest książką dla młodzieży a pojawia się w niej seks. Przyjaciółki rozmawiają ze sobą o wszelkich brzydkich i erotycznych sprawach. Mają po 13 lat! Nie bardzo wiem co autorka miała przez to na myśli? Co chciała przez to osiągnąć? Sama jestem nauczycielką i w przyszłości mam nadzieję zostać matką i nie wyobrażam sobie aby moje dzieci przeczytały coś takiego. Pozostawiam to innym do oceny. Poza tym bardzo dobrze przedstawione są inne problemy dorastającej dziewczynki- brak matki, która powiedzmy sobie wprost, olała ją oraz konflikty z rówieśnikami.

Michelle | 2017-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Niezwykle rzadko sięgam po powieści ujęte jako dziennik/pamiętnik, bo też co może być ciekawego w tak skonstruowanej książce? Kilka razy byłam mile zaskoczona, ale zdarzyło się również totalne rozczarowanie. Po lekturze Dziennika Chloe Snow mam nieco mieszane uczucia…

Dlaczego? Zacznę może od pozytywów. Książkę tę czyta się błyskawicznie. Autorka ma dość lekki i prosty styl, co tłumaczyłby gatunek książki – literatura młodzieżowa. Znaczna część wpisów głównej bohaterki ogranicza się do max. 6 zdań, niemniej pojawia się kilka dłuższych wpisów.

Czytelnik ma okazję poznać wydarzenia z ostatniego roku życia Chloe, tj. z pierwszego roku w liceum. Biorąc pod uwagę, że główna bohaterka ma czternaście lat, w zasadzie niczego spektakularnego nie można by się było spodziewać. Błędne założenie.
Typowa amerykańska nastolatka… typowe zajęcie pozalekcyjne – chór, ale nietypowa obsesja…

Gdyby pominąć aspekt wspomnianej „obsesji”, z ogromną chęcią poleciłabym książkę niejednej nastolatce....

Kosz_z_Książkami | 2017-12-17

“Pełen ciepła i humoru dziennik nastoletniej Bridget Jones” – nie będę ukrywać, że to właśnie to hasło reklamowe skusiło mnie do sięgnięcia po książkę Emmy Chastain – Dziennik Chloe Snow. Licealna masakra. Czy porównanie do losów słynnej Bridget Jones było słuszne? Jeżeli jesteście ciekawi czy losy Chloe Snow mają w sobie choć część uroku i humoru jaki zawierała w sobie historia Bridget zapraszam do lektury recenzji.

Dziennik Chloe Snow stanowi zapis losów tytułowej Chloe i jej pierwszego roku w liceum. Otrzymujemy więc czternastoletnią dziewczynę i jej szkolne problemy podane w przystępnej dla nastolatek formie. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, nie tylko za sprawą formy w jakiej opisane zostały losy bohaterki, ale także za sprawą wyjątkowo lekkiego stylu autorki. Czytelnik otrzymuje więc niezobowiązująca książkę młodzieżową, pełną charakterystycznych dla nastolatków problemów – dojrzewaniu, przystosowaniu do nowego otoczenia i rówieśników, konfliktach z rodzicami i tymi...

Szkolny_Klub_ | 2017-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2017

Emma Chastian to młoda pisarka, która ukończyła renomowany Barnard College na Columbia University i kurs kreatywnego pisania MFA na Boston University. Ja miałam przyjemność przeczytać jej książkę pt."Dziennik Chloe Snow. Licealna masakra".

Książka jest w postaci dziennika/pamiętnika głównej bohaterki - Chloe.

"Dziennik Chloe Snow..." opowiada historię czternastoletniej dziewczyny, która rozpoczyna swój pierwszy rok w liceum. Zmaga się ona z wieloma problemami, m.in. jej matka wyjechała do Meksyku, aby dokończyć książkę. Głównym hobby Chloe jest chór. Jednak większość czasu spędza z przyjaciółką lub w domu z ojcem. Książka z pozoru o zwyczajnych poroblemach, ale mnie bardzo zaskoczyła rozmyślaniami młodej bohaterki o chłopcach i wykonywanymi z nimi czynnościami.
Czytaj dalej: http://www.szkolnyklubrecenzenta.pl/2017/11/dziennik-chloe-snow-licealna-masakra.html

BookParadise | 2017-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2017

Perypetie Chloe, Hannah i Tristana są napisane przystępnym językiem, czyta się je przyjemnie i szybko. Autorka ma bardzo lekkie pióro. Książka wydana jest starannie, czcionka nie męczy oczu, podobają mi się także wstawki z maili, SMSów czy ekspresja bohaterki, czasami objawiająca się brakiem interpunkcji, dużych liter czy jakichkolwiek ogólnie przyjętych norm.
Książka ma jednak jedno bardzo duże „ale”. Seks. Od samego początku nasze bohaterki rozprawiają o seksowaniu się, obciąganiu, penisach i macankach z chłopakami – wszystko byłoby nawet w normie, bo przecież liceum to zazwyczaj wiek pierwszych poważnych miłości i inicjacji seksualnych, gdyby nie fakt, że Chloe ma 13 LAT! Rozumiecie? 13-latka obciągnęła swojemu starszemu chłopakowi w książce dla młodzieży? Nie wiem co autorka chciała osiągnąć tym zabiegiem. Rozgłos, kontrowersję? Jedyne co zostało mi po przeczytaniu tej powieści to niesmak. Pedofilia nie jest czymś co powinno pokazywać się nastolatkom jako normalne zachowanie....

Szkoda czasu na tę książkę- jak w tytule- MASAKRA!

zaczytana | 2018-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2018