Urwany trop

Cykl: Nora Sand (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
Den blå digters kone
Marczewek

Dziennikarka Nora Sand znowu rusza do akcji! Brutalne deportacje nielegalnych imigrantów, światowe korporacje, eksperymenty na ludziach, cudowny lek na otyłość, a nawet irański program atomowy... Te sprawy łączy więcej, niż się z pozoru wydaje. Nora Sand nieoczekiwanie staje przed największą szansą w swojej karierze. Irański noblista, przez lata unikający medialnego rozgłosu, obecnie stara...

Dziennikarka Nora Sand znowu rusza do akcji!

Brutalne deportacje nielegalnych imigrantów, światowe korporacje, eksperymenty na ludziach, cudowny lek na otyłość, a nawet irański program atomowy... Te sprawy łączy więcej, niż się z pozoru wydaje. Nora Sand nieoczekiwanie staje przed największą szansą w swojej karierze. Irański noblista, przez lata unikający medialnego rozgłosu, obecnie stara się o azyl w Danii i zgadza się udzielić jednego, jedynego wywiadu właśnie jej. Stawia jeden warunek: Nora ma odnaleźć jego ukochaną żonę, Aminę, która zaginęła w trakcie ucieczki z Iranu... Drugi tom cyklu o duńskiej dziennikarce trzyma w napięciu jeszcze bardziej niż pierwszy!

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

sylwia | 2018-01-08

Całkiem niedawno miałam okazję przeczytać debiutancką powieść Lone Theils
„Zaginione”. Będąc pod sporym wrażeniem całokształtu, nie czekałam zbyt długo z sięgnięciem po kolejną.
Nora Sand to dziennikarka nieustraszona. Londyńska korespondentka duńskiego „Globalt” jest zawsze tam, gdzie zagrożone jest życie przeciętnych obywateli. Jednak to właśnie ją na jedyny wywiad wybiera irański noblista literacki, który przez lata unikał medialnego rozgłosu, obecnie starający się o azyl w Danii. Stawia jednak jeden warunek: Nora ma odnaleźć jego ukochaną żonę, Aminę, która zaginęła podczas ucieczki z Iranu. Lekko przymuszona przez swojego wydawcę, Nora podejmuje wyzwanie. Brutalne deportacje nielegalnych imigrantów, światowe korporacje, eksperymenty na ludziach, cudowny lek na otyłość, a nawet irański program atomowy. Te sprawy łączy więcej, niż się z pozoru wydaje. To wszystko wiąże się z zaginięciem Aminy.
Zawsze, kiedy mam przyjemność przeczytać naprawdę dobrą książkę, po kolejną sięgam...

Marcin Szpak | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Fabuła wciąga choć wiadomo, że czasem jest naciągana i wiele sytuacji w rzeczywistości zakończyłoby się w inny sposób (ale takie są uroki książek i bohaterów).
Książka porusza w miarę aktualne tematy: uchodźcy, walki firm farmaceutycznych i dochodzenia dziennikarki.
Pokazana jest "prawda" do czego zdolni są ludzie w osiągnięciu celu i jak splątane są ręce w obliczu powiązań rządu z ludźmi biznesu.

Pozycja warta polecenia.

kaki15 | 2018-04-08
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Gdy skończyłam, całkiem poprawne "Zaginione" zechciałam przeczytać kolejną część przygód Nory Sand czyli właśnie "Urwany trop". W porównaniu z pierwszym tomem, widzę zmianę na lepsze w kilku kwestiach, po pierwsze: książka szybciej się rozkręca, nie mam tu wrażenia, że jej początek czytałam na siłę, po drugie autorka uczy się też uplastyczniać opisy, które nie są już tak toporne jak w pierwszej części, dzięki czemu czytało mi się znacznie lepiej. Postacie dalej uważam za zbyt "papierowe" choć już trochę mniej, mam wrażenie, że zwłaszcza te główne zaczynają nabierać cechy osób a nie fikcyjnych postaci. Plusem książki, dalej jest wielowątkowa fabuła oraz niezwykle wciągająca końcówka książki, dzięki której znowu nie mogłam się oderwać od czytania.
Specyficznym dla mnie jest to, że rozwiązania "zagadki" spodziewałam się już od połowy? książki - zresztą, jak i sama Nora, mimo to książkę czytało się z zaciekawieniem, choćby aby wyjaśnić kilka zawikłanych wątków w fabule.
W pewien...

fcbfan | 2018-05-16