Powietrzne awantury

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
lotnictwo, opowiadania, misja
przygodowa
MAD_ABOUT_YOU

Zbiór opowiadań o tematyce lotniczej poświęconych dziejom polskiego lotnictwa komunikacyjnego w pierwszych latach po zakończeniu II wojny światowej. Na podstawie jednego z opowiadań zamieszczonych w tym zbiorze, w 1967 roku nakręcono film pt. „Paryż-Warszawa bez wizy”. Spis rozdziałów: Dobra załoga; Tajemnicza kanapa; Spotkanie; Egzamin i ślub; Taaki interes; Pasażerowie; „Barbara”; Na...

Spis rozdziałów:

Wszystkiemu winna koszula;
Śnieg, narty i…
Królewski nawigator;
Mgła;
Czy kobieta wie, czego chce?

źródło opisu: Łódzkie, 1967

źródło okładki: zdjęcie autorskie