Tamerlan, zdobywca serc

Wydawnictwo: Czytelnik
Tamerlan des coeurs
Knitek

René De Obaldia (ur. w 1918 roku w Hong-kongu)jest szczególnie znany we Francji jako dramaturg i poeta. Oprócz tego jest autorem kilku powieści. Najwyżej ceniona przez krytykę i najpoczytniejsza z nich, "Tamerlan, zdobywca serc", napisana w 1955 roku, zawiera pełną niezwykłych skojarzeń historiozoficznych i przedstawioną oryginalnym stylem wizję dziejów powszechnych. Powieść ta stanowi pierwszą prezentację twórczości prozatorskiej de Obaldii w Polsce.

źródło opisu: Spółdzielnia wydawnicza "Czytelnik" Warszawa 1982

źródło okładki: Zdjęcie autorskie