Kompleks Boga

Videograf
2016-01-01
2016-01-01
Inne

Szczecińska policja stara się rozwikłać sprawę czterech tajemniczych zniknięć. Bohaterowie, których pozornie nic nie łączy, trafiają w ręce psychopatycznego oprawcy przeświadczonego o własnej wyższości. Każdy z zaginionych ma coś do ukrycia. Każdy przynajmniej raz postąpił niemoralnie. Ich losy splatają się w mrocznej piwnicy szaleńca, który zmusza ich do odkupienia win. Połyskujące chirurgiczną stalą narzędzia i hak łudząco podobny do tych wiszących w rzeźni dobrze nie wróżą. Miłość i pożądanie, zdrada i seks – za to wszystko przyjdzie im zapłacić. Ta przyprawiająca o dreszcze, odmalowana z filmowym rozmachem historia mrozi krew w żyłach, wciąga i zmusza do refleksji. Czy nie byłoby wspaniałe móc poczuć się niczym Bóg?

„Dla obłąkanego umysłu granice bestialstwa nie istnieją. Utrzymana w świetnym tempie historia o tym, że zawsze znajdzie się ktoś pragnący pobawić się w Boga. A wtedy drżyjcie bezbożnicy, którzy łamiecie przykazania zawarte w Biblii i wstępujecie na ścieżki niemiłe Panu!”....ksiazka poruszajaca i mozna powiedziec straszna,...obysmy nigdy na swojej drodze nie spotkali takiej osoby jak bohater tej ksiazki...

Drugie spotkanie z autorem (pierwsza to „Piętno mafii”) i niestety małe rozczarowanie. Miało być mocno i mrocznie, jest lekko komiksowo i mało prawdopodobnie. A to niestety w psychologicznych thrillerach duże potknięcie. Wszak najlepiej jako ich bohaterowie sprawdzają się w nich everymeni z głęboko ukrytą skazą, a nie komiksowe postacie rodem z Gotham City (biznesmen-szantażysta i cyngiel mafii).

Mimo wszystko czyta się całkiem dobrze, więc niedociągnięcia wybaczam, choć nie zapominam i z większym zastanowieniem sięgnę po kolejną powieść autora.

Bardzo dobra pozycja! Polecam gorąco. Doskonały pomysł na fabułę oraz dobrze wykreowani bohaterowie to niewątpliwy atut tej książki.

Książka jest rewelacyjna. Genialna fabuła, nie rzuciły mi się na uszy żadne nielogiczności. Dla mnie nieco ekstremalna w swoim okrucieństwie, ale napisana świetnie!
Lektor bardzo dobry, tylko nie wiem po co usiłował czytać różnymi głosami jak słuchowisko. Momentami było to drażniące, szczególnie główny psychopata.
Oprócz no powiedzmy "rozrywki" daje też do myślenia. Postaci fantastycznie psychologicznie nakreślone.
Wielbicielom trillerów, kryminałów, horrorów bardzo polecam!

Oprócz no powiedzmy "rozrywki" daje też do myślenia. Postaci...

Czytadło.

Czytadło.

moze na 7 nie zasługuje a raczej na 6+ ,ale w swojej kategorii jest dobra - czytadlo takie dobre na urlop

Dobra , wciągająca

Dobra , wciągająca

Wątek śledczych słaby, pozostałe warte przeczytania.

Wątek śledczych słaby, pozostałe warte przeczytania.

Bardzo dobra. Fascynująca i przerażająca

Bardzo dobra. Fascynująca i przerażająca

“Kompleksem Boga” Piotr Rozmus idealnie wpisał się w moje czytelnicze gusta. Nawet półtora etatu w szkole nie dało rady oderwać mnie w tym tygodniu od lektury. Dla mnie powieść znakomita. Świetny thriller z elementami horroru, w którym autor przenika do głębi ludzką psychikę w jej najbardziej mrocznej wersji, a której pełne rozpoznanie zajęło sporo czasu nawet profesorowi psychiatrii.

W jednej osobie sprawcy skumulowane trzy osobowości to rzecz, z jaką do tej pory się nie spotkałam, chociaż tę świadomość autor pozwala nam nabyć dopiero pod koniec powieści wprawiając w nie lada osłupienie. Obłąkańcze wizje związane z niewysłowionym cierpieniem zadawanym przez ojczyma stały się przyczyną tragedii wielu młodych istnień ludzkich, a potem wytworzyły w chorym umyśle przekonanie o posiadaniu misji od Boga. Misji nakazującej karać tych czworga, którzy trzydzieści lat wcześniej uniknęli cudem śmierci, a danego im życia nie wykorzystali zgodnie z boską wolą, taplając się w zbrodni i rozpuście.

Krystian, Ewa, Natalia i Wojtek. Biznesmen i drapieżny gwałciciel kobiet; doktor psychologii zdradzająca męża; studentka marząca o wygodniejszym studenckim życiu kosztem swego dziewictwa i wzorowy teraz ojciec i mąż, a niegdyś człowiek mafii. Inne profesje, inne charaktery, inne środowiska, inne wersje życia. Co ich łączy? Pobyt w ciemnej, zimnej piwnicy w starej chałupie na obrzeżach głuchej, zapomnianej osady. Zamknięcie w klatce i przeżywanie niewyobrażalnych cierpień, z których tylko obie kobiety uchodzą z życiem, choć traumę nosić będą w sobie do śmierci. Czy grzechy innych ludzi mogą dać powód śmiertelnemu człowiekowi do pozbawiania ich życia w wyrafinowany i nieludzki sposób? Czy człowiek może bawić się tu, na Ziemi, w boską sprawiedliwość?

Świetny język, mocne sceny, fabuła pokazana z perspektyw kilku bohaterów, szybkie tempo akcji i przede wszystkim niespotykany motyw bestialskich praktyk i morderstw nie pozwalają na robienie dłuższych przerw w czytaniu. Chcemy wiedzieć co łączy ofiary, dlaczego oprawca mieni się ich sędzią, który każe najwyższą z możliwych kar i co mają z tym wszystkim wspólnego widma okaleczonych w wypadku dzieci? Ale musimy być cierpliwi, bo śledztwo, które jest akurat najsłabszym elementem powieści i toczy się wyjątkowo niemrawie, pozwali nam na odkrycie wszystkich kart w samym zakończeniu.

Nie wyobrażam sobie, abym w najbliższych miesiącach nie pochłonęła pozostałych powieści autora. Bezapelacyjnie umieszczam go na liście ulubionych pisarzy. Brawa!!!

• Horror
  • E-booki