poradniki
kr0peczka

„Zawód: Korepetytor” to publikacja skierowana głównie do branży korepetytorskiej. To kompendium wiedzy, dzięki któremu mogą oni podnieść jakość świadczenia swoich usług, a także nabyć cenną wiedzę z zakresu biznesu, organizacji i promocji. W opracowaniu poruszane są m.in. kwestie przygotowania korepetytora do zajęć, opracowania materiałów na lekcje, wykorzystania nowych technologii,...

W opracowaniu poruszane są m.in. kwestie przygotowania korepetytora do zajęć, opracowania materiałów na lekcje, wykorzystania nowych technologii, zarządzania sobą w czasie, ciemnych stronach korepetycji, a także ustalania ceny za korepetycje i promocji zajęć.
„Zawód: Korepetytor” to szansa na zdobycie wiedzy, której nie nabywa się na studiach pedagogicznych, a która z pewnością pomoże korepetytorowi osiągnąć sukces na rynku korepetycji.
Publikacja darmowa, dostępna pod adresem http://www.e-korepetycje.net/ebook-zawod-korepetytor

źródło opisu: www.e-korepetycje.net

źródło okładki: e-korepetycje.net

Kamil | 2017-09-27
Przeczytana: sierpień 2017

Witam! Krótko, zwięźle i na temat. Ta zbiorowa praca zasługuje na 10/10, co też uczyniłem klikając na stronie. Jako korepetytor z własną działalnością gospodarczą uważam, że korepetycje stają się na tyle powszednie, że brakuje ludzi, którzy by mogli wykonywać taki zawód. Ta pozycja daje wiele wskazówek jak w takim zawodzie się odnaleźć, począwszy od pozyskania pierwszych klientów, układania grafiku czy reklamy w Internecie etc. Cieszy mnie wydanie tego tytułu, gdyż podkreśla powagę, trudność, ale też ciężar tego zawodu. Udzielam korepetycji od ponad 6 lat, więc zapoznałem się tylko z kilkoma działami, w szczególności tymi związanymi z prowadzeniem działalności. Z wielką chęcią zapoznam się z pozostałymi, ale koniecznie w wersji, w której pachnie papierem, a nie monitorem komputera. Dla wielu korepetytorów, którzy działają na rynku od lat, przychodzi taki moment, w którym chcą by ich działalność stała się „prawdziwą” pracą. Takim momentem jest właśnie założenie działalności...

Zacny_Łoś | 2018-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Książka jest naprawdę konkretna i szeroko omawia wszystko, co korepetytor wiedzieć powinien. Jak za taką cenę (0 zł ;), poradnik wart uwagi.

Zestaw-Aleksa | 2017-05-24
Przeczytana: 24 maja 2017

Moc! Plusuję! 10 gwiazd za 120 stron, tam - samo mięso! Must-have dla korepetytorow!

Kinga1989 | 2017-09-26

Bardzo przydatny ebook, szczególnie dla takich jak ja, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w tym biznesie.

Skrzydełko | 2017-10-03
Przeczytana: 03 października 2017

Potrzebna, ciekawie napisana i przejrzyście skomponowana publikacja. Może tylko za mało miejsca jest poświęconego aspektom prawnym wykonywania tego "zawodu". Przydałoby się uwzględnić np. sposób funkcjonowania tzw. centrów korepetytorskich, w których zatrudnia się korepetytorów z różnych przedmiotów - zarówno sytuację pojedynczego korepetytora, jak i osoby zarządzającej całą firmą. Takich centrów powstaje coraz więcej, głównie w dużych miastach. Poza tym zastanawiam się nad kwestią taką jak odpowiedzialność cywilna korepetytora - w końcu na czas zajęć dziecko pozostaje pod jego opieką. Czy warto kupić ubezpieczenie OC lub w jakiś inny sposób się zabezpieczyć, na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, zwłaszcza jeśli się nie jest jednocześnie nauczycielem pracującym w szkole? Wiąże się z tym jeszcze jeden problem - skoro nie ma czegoś takiego jak związek zawodowy korepetytorów, to czy istnieje możliwość jakiejkolwiek regulacji rynku i walki o prawa pracownicze? Jak widać, publikacja ta...

MoznaPrzeczytac | 2017-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2017

Książka chociaż gabarytowo niewielka - nieco ponad 180 stron, zwiera właściwie wszystko, co początkujący jak i zaawansowany korepetytor wiedzieć powinien. Na uwagę zasługuje fakt, że większość przedstawionych informacji bazuje na ankietach przeprowadzonych zarówno wśród nauczycieli jak i uczniów zrzeszonych wokół serwisu e-korepetycje.net. Stąd mamy rzetelne i aktualne dane, co tak naprawdę się liczy, na co zwracać uwagę i z czego się korzysta "w branży". Nie brakuje też zagadnień prawnych jakie mogą dotyczyć korepetytora.

Pełna recenzja książki na stronie:

kr0peczka | 2017-08-28
Na półkach: Ebook, Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 22 maja 2017

Bardzo merytoryczny poradnik. Polecam osobom, które planują zająć się dodatkowo udzielaniem korepetycji.

pureg | 2017-12-13
Przeczytana: 14 grudnia 2017