Fraszki Krynickie

Wydawnictwo: wydano nakładem autora
Krynica, fraszki
poezja
Leksi88

Od autora: Fraszki i powiedzenia krynickie powstały dlatego, że walcząc o swoje słuszne sprawy przez kilkanaście lat zamieszkiwałem w FWP, sanatoriach, prywatnie jako ten obcy, a więc "gościu". Miałem więc okazję podpatrywać życie w Krynicy, jak też wysłuchiwać powiedzonek z całej Polski. Użyte tu wulgarne słowa oddają tło epoki w której żyjemy. Takich słów używa się wszędzie, nawet w TV....

Od autora:
Fraszki i powiedzenia krynickie powstały dlatego, że walcząc o swoje słuszne sprawy przez kilkanaście lat zamieszkiwałem w FWP, sanatoriach, prywatnie jako ten obcy, a więc "gościu". Miałem więc okazję podpatrywać życie w Krynicy, jak też wysłuchiwać powiedzonek z całej Polski. Użyte tu wulgarne słowa oddają tło epoki w której żyjemy. Takich słów używa się wszędzie, nawet w TV. Trafiają więc do milionów odbiorców w tym do młodzieży.
Fraszka to najkrótsza, najtrudniejsza i zarazem najskuteczniejsza forma literacka.
Niech strofy te będą ostrzeżeniem przed wulgaryzacją języka polskiego.

źródło opisu: okładka,1998

źródło okładki: Zdjęcie autorskie