Nieśmiertelność genetyczna. Czy dziedziczymy świadomość?

Wydawnictwo: Barbara
genetyka, dziedziczenie,
Adannyel

Profesor zwyczajny doktor habilitowany Andrzej Szyszko-Bohusz pełnił funkcję kierownika Katedry Pedagogiki Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Jest autorem wielu publikacji na temat filozofii i religii orientalnych, jogi, relaksacji psychofizycznej, medytacji. Jest twórcą nowego kierunku w pedagogice pod nazwą pedagogiki holistycznej oraz koncepcji filozoficznej...

Jest twórcą nowego kierunku w pedagogice pod nazwą pedagogiki holistycznej oraz koncepcji filozoficznej określanej jako Uniwersalny Stan Świadomości lub Stan Nie Podlegający Zmianom. Istotnym elementem tej koncepcji jest hipoteza o nieśmiertelności genetycznej człowieka, czyli kontynuacji życia (świadomości) rodziców w genotypie organizmów pokrewnych.

Omówienie tej niezwykłej hipotezy, stanowiącej w istocie zakwestionowanie realności śmieci, "największego nieprzyjaciela człowieka", stanowi trzon niniejszej pracy. Swoją hipotezę autor dyskutował z wieloma uczonymi w kraju i za granicą, poświęcił jej szereg publikacji, dotychczas nikomu nie udało się w sposób przekonywujący podważyć istoty koncepcji. Przyjaciel i długotrwały współpracownik autora na niwie nauki Profesor doktor habilitowany Julian Aleksandrowicz, uczony o światowej sławie, wyraził w rozmowie z autorem następującą opinię: "Twoja hipoteza o kontynuacji życia rodziców w potomstwie jest oczywistą prawdą, ale ludzie długo tego nie zrozumieją". Czytelnicy książki winni ocenić, czy słowa Profesora znajdują wobec nich potwierdzenie.

źródło opisu: Wydawnictwo Barbara 1996

źródło okładki: Zdjęcie autorskie