Zgłosuj na książki roku 2017
Captain Marvel vol. 1 #17-23, Marvel Spotlight on Captain Marvel vol. 2 #1-2
9788328209503
komiksy
morasia

Kapitan Marvel to wojownik rasy Kree, który odnalazł swój dom na Ziemi i stał się wiernym obrońca ludzkości oraz jednym z najpotężniejszych członków Avengers w dziejach. Poznaj zdumiewającą historię odrodzenia jednego z najbardziej kultowych intergalaktycznych bohaterów Marvela, której autorami są Roy Thomas i Gil Kane. Kapitan Marvel zostaje uwolniony ze swojego więzienia w Strefie...

Kapitan Marvel zostaje uwolniony ze swojego więzienia w Strefie Negatywnej przez nastoletniego Avengera, Ricka Jonesa. Nie mając innego wyjścia, jak pozostawić młodego sprzymierzeńca na swoim miejscu w próżni, bohater powraca na ratunek Ziemi! Utalentowani artyści Marvela prezentują kolejną zapierającą dech w piersiach przygodę, w której rodzą się nowi herosi i powracają dawni wrogowie.

Utalentowani artyści Marvela prezentują kolejną zapierającą dech w piersi przygodę, w której rodzą się nowi herosi i powracają dawni wrogowie.

źródło opisu: Hachette Polska, 2017

źródło okładki: https://www.gildia.pl

Dorian_LC | 2017-08-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2017
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

INTERGALAKTYCZNY WOJOWNIK

8,5

Kapitan Marvel: Kapitan Marvel uwolniony/Mroczne zakątki, to dwie opowieści z 1969 i 1971 (kontynuacja) autorstwa amerykańskich pisarzy komiksów: Roy'a Thomasa (m.in."Conan Barbarzyńca"), Gerry'ego Conway'a ("The Amazing Spider-Man") oraz Marva Wolfmana ("Blade"), a także z 1979 roku stworzona przez amerykańskiego pisarza komiksów Douga Moencha (m.in."Batman").

Kapitan Marvel (Mar-Vell) to kosmiczny szpieg rasy Kree, który z czasem obrócił się przeciwko swoim pobratymcom stając w obronie Ziemian.
"Kapitan Marvel uwolniony" przedstawia kulisy powstania niezwykłego duetu Kapitan Mar-Vell/Rick Jones (dawniejszy pomocnik Kapitana Ameryki), ponadto autorom udało się ciekawie wpleść w fabułę wątek Hulka (superbohatera również podlegającego "przemianie").
"Mroczne zakątki" to opowieść rozgrywająca się w przestrzeni kosmicznej (okolice Saturna), gdzie bohaterowie stają do walki ze zbuntowanym systemem komputerowym ISAAK. Najmocniejszą stronę stanowi...

DjMatys | 2017-06-26

Rozumiem, że to klasyk i w ogóle ale czytanie historii Mar-Vella męczyło. I to bardzo. Rysunek typowe klasyczne kreski, więc pod tym względem się zupełnie nie wyróżnia. Niestety również historia do bólu klasyczna. Irytujący Rick Jones, jego gimnazjalne dylematy i Mar-Vell tak idealny i bezpłciowy jak tylko możliwe, nie zachęcały do czytania. Same przygody tej dwójki były bardzo niespójne, jakoś nie mogłem dostrzec czegoś co łączyło by te wątki, oprócz głównego bohatera. Jak do tej pory najsłabszy tom serii.

Jabłon | 2018-01-07
Na półkach: Marvel, Przeczytane, Posiadam