Warriors Three #1-4, Marvel Fanfare #34-37
9788328209497
komiksy
morasia

Najwierniejsi sprzymierzeńcy Potężnego Thora - Zuchwały Fandral, Hogun Posępny i Volstagg, Lew Asgardu - znani są jako Wojowie Trzej. W Pieskim Popołudniu słynne trio ma za zadanie wytropić morderczego Fenrira Wilka - mityczną bestię uwięzioną lata temu, a teraz łaknącą krwi. W kolejnej przygodzie, przemieszczając się przez Dziewięć Światów na kartach Marvel Fantare, Wojownicy spotykają...

W Pieskim Popołudniu słynne trio ma za zadanie wytropić morderczego Fenrira Wilka - mityczną bestię uwięzioną lata temu, a teraz łaknącą krwi. W kolejnej przygodzie, przemieszczając się przez Dziewięć Światów na kartach Marvel Fantare, Wojownicy spotykają niebezpieczne mityczne syreny oraz Lokiego - znienawidzonego boga intryg.

źródło opisu: Hachette Polska, 2017

źródło okładki: www.gildia.pl

Dorian_LC | 2017-07-22
Na półkach: 2017
Przeczytana: 21 lipca 2017

OPOWIEŚCI Z ASGARDU

Wojów trzech: Pieskie popołudnie/Zaklęcie w kozła, to dwie opowieści: z 2010 roku autorstwa Amerykańskiego pisarza komiksów Billa Willinghama (m.in. "Batman", "X-Men", czy "Sandman"), a także z 1987 roku stworzona przez Amerykańskiego pisarza komiksów Alana Zelenetza (m.in. "Conan", czy "Thor").

W świecie komiksów często się zdarza, że bohaterowie debiutujący jako postacie drugoplanowe ("Iron Fist"), czarne charaktery ("Catwoman") albo zgoła w epizodach ("Wolverine"), okazują się mieć tak wielki potencjał, że doczekują się własnej serii.
Właśnie tak jest w przypadku towarzyszy broni Thora - nordyckiego boga piorunów.

Volstagg Ogromny, Fandral Zuchwały i Hogun Posępny to bohaterowie kompletni, a w dodatku znakomicie się uzupełniają. Obie opowieści, mimo ponad 20-lat różnicy, są bardzo równe. "Pieskie popołudnie" to dynamiczny thriller sci-fi z elementami horroru, natomiast "Zaklęcie w kozła" to już klimatyczne fantasy.

A teraz ciekawostka:
Wojów trzech...

Johnny_Malini | 2017-08-09
Na półkach: Komiksy
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

"Wojów Trzech" okazało się pozytywnym zaskoczeniem, największym dotychczas z całej serii.
W ogóle przedtem o nich nie słyszałem, a po tym komiksie wychodzi na to, że ta osobliwa trójka to jeden z lepszych komiksowych zespołów, choć zwykle za zespołami nie przepadam.

Pierwsza historia, "Pieskie popołudnie", jest bardzo fajnie narysowana, dynamicznie, ciekawe i różnorodne scenerie. Dobrze się prezentuje, nawet bardzo.
Trzech Wojów stanowi zgrany zespół, o dziwo skuteczny, i nieco z przymrużeniem oka, od razu wzbudzający sympatię.

Ich odmienność jeszcze wyraźniej widać w drugiej historii, "Zaklęcie w kozła", która zdecydowanie bardziej popada w komizm, farsę nawet, oraz szekspirowskie klimaty, co również jest wielkim plusem.
Jest świetnie zilustrowana, co nadaje szczególnego uroku opowieści, niczym w baśni.
I chyba jest to lepsza z tych dwóch historii, pomimo że jest to ta starsza, więc zazwyczaj jest na odwrót.

Komiks stanowi miłą odmianę od całej reszty dzięki swojej lekkości i...

CJ54 | 2017-08-16
Przeczytana: 11 sierpnia 2017