Tradycja i perspektywy przeszłość i przyszłość nauki o dziejach języka polskiego

Wydawnictwo: Towarzystwo Przyjaciół Polonistyki Wrocławskiej
837091019X
język polski, historia,
Anna

Historia języka jako dyscyplina naukowa w swojej długiej drodze rozwojowej zmieniała się, a obecnie znajduje się w fazie poszukiwania nowych celów i metod. Dwa pierwsze rozdziały pokazują tradycję rozwojową nauki o dziejach języka. Pozostałe trzy poświęcone są prezentacji pewnego sposobu myślenia o przeszłości, mogącego - zdaniem autora - zdynamizować badania i ułatwiać syntetyzowanie dorobku naukowego poszczególnych badaczy.

źródło opisu: TPPW, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie