Rodowody nowoczesnej poezji hindi

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Sylwetki dziesięciu poetów, pięćdziesiąt przetłumaczonych wierszy, dziesięć interpretacji tekstów - taki materiał egzemplifikacyjny powinien być wystarczająco wielostronny dla uzyskania wiarygodnego wglądu w wewnętrzne pejzaże artystyczene omawianych poetów, w ich duchowe światy, będące wszak częścią dwudziestowiecznej kultury Indii. Wiersz bowiem jako fakt literacki istnieje również jako fakt społeczny - najpierw w obrębie jednego języka, lecz przetłumaczony - istnieje również w innym języku, w strefie uniwersalnej komunikacji.
(ze wstępu autorki)

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=21828