Tramwaj zwany uznaniem. Feminizm i solidarność po neoliberalizmie

Wydawnictwo: Książka i Prasa
feminizm
jestemlisek

Książka zapowiada nadejście feminizmu zwykłych kobiet, feminizmu zarazem queerowego i kontestującego przywileje klasowe, rasowe, społeczne i płciowe. Jest opowieścią o feministycznej praktyce, teorii i sztuce, połączeniem analizy z publicystyką, polityki z krytyką kultury. Przyglądając się Czarnemu Protestowi i Strajkowi Kobiet, ale też wczytując w teorie polityki i estetyki oraz analizy kultury, prezentuje syntetyczny i wielowątkowy proces feministycznej walki.

źródło opisu: http://www.monde-diplomatique.pl

źródło okładki: http://www.monde-diplomatique.pl