Film - Historia - Turystyka

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
historia
Leyas

"Wybrane prace Jacka Szymali pt. Film - Historia - Turystyka obejmują 8 szkiców. Prace te oparte zostały na metodologii przede wszystkim nauk historycznych. Autor korzystał obok tego szeroko z aparatu metodologicznego innych nauk humanistycznych, głównie z zakresu kulturoznawstwa. Ważnym kierunkiem podjętych dociekań jest też skierowanie uwagi na historyczne rozważania o krajobrazie. Istotne, że Autor konfrontował niekiedy te ustalenia wydobyte ze źródeł historycznych z obserwacją aktualnego terytorium i znajdujących się tam implikacji zdarzeń historycznych. Wydobywał też problematykę wykorzystywania autentycznych krajobrazów w produkcji filmowej. Studia te mają więc charakter komparatystyczny i wnoszą wiele nowych elementów do dyskursu naukowego zarówno z zakresu historii jak i kulturoznawstwa, a mówiąc bardziej szczegółowo z filmoznawstwa" - Prof. dr hab. Bogdan Rok

źródło opisu: Opis z tylnej okładki książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

S54S | 2017-06-12