Kryptowaluty jako elektroniczne instrumenty płatnicze bez emitenta. Aspekty informatyczne, ekonomiczne i prawne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
bitcoin, akap, kryptowaluty, waluty
Maciek87

Pierwsza na świecie interdyscyplinarna książka o kryptowalutach napisana wspólnie przez informatyka, ekonomistę oraz prawnika, którzy łączą pracę naukową z praktyką. Autorzy zarówno odpowiadają na najbardziej podstawowe pytania dotyczące kryptowalut (np. co to jest blockchain), jak i podejmują próby pogłębionej i wieloaspektowej analizy problemów związanych ze stosowaniem kryptowalut (np. badając, czy system kryptowaluty ma cechy piramidy finansowej w ujęciu ekonomicznym i prawnym). A zatem książka będzie przydatna nie tylko dla osób, które już zetknęły się z problematyką kryptowalut i technologią łańcucha bloków, ale także dla tych, którzy nadal jeszcze niewiele wiedzą o tej rewolucyjnej innowacji.

źródło opisu: http://www.wuwr.com.pl/products/1841.html?status=nowosc

źródło okładki: http://www.wuwr.com.pl/products/1841.html?status=nowosc

Marcin | 2017-11-13
Mavelle | 2017-07-03
Maciek87 | 2017-05-22
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam
    Prawo finansowe
    Wiesława Miemiec, Rafał Kowalczyk, Ryszard Mastalski, Patrycja Zawadzka, E...