Skynet Armia Cieni

Wydawnictwo: Psychoskok
marcin100

„Skynet armia cieni” Caesara Starlinga to powieść science fiction. Akcja książki rozgrywa się w schyłkowej fazie wojny toczącej się pomiędzy ludźmi a maszynami tworzącymi zbiorową, cyfrową świadomość określoną mianem SKYNET. Wydarzenia przedstawione w opowieści poznajemy śledząc przygody głównego bohatera Jessego Scotta, który będąc szeregowym żołnierzem bierze udział w złożonej operacji...

„Skynet armia cieni” Caesara Starlinga to powieść science fiction.
Akcja książki rozgrywa się w schyłkowej fazie wojny toczącej się pomiędzy ludźmi a maszynami tworzącymi zbiorową, cyfrową świadomość określoną mianem SKYNET. Wydarzenia przedstawione w opowieści poznajemy śledząc przygody głównego bohatera Jessego Scotta, który będąc szeregowym żołnierzem bierze udział w złożonej operacji wojskowej, realizując powierzone mu zadanie cząstkowe. Wraz z przeprogramowanym Terminatorem, jako pilotem helikoptera udaje się w bezludne okolice jeziora Normana, aby tam zebrać dane wywiadowcze, jak również ocenić możliwości współdziałania człowieka z tego typu maszyną. Stanowi to początek całej lawiny nieprzewidzianych wydarzeń oraz zaskakujących zwrotów akcji.
Książka jest w założeniu pierwszą częścią trylogii "Skynet", nawiązującą do uniwersum Terminatora. Dzieło to stanowi spin off funkcjonujących w popkulturze produkcji filmowych i literackich tworzących wspomniane uniwersum. Nie odnosi się ono jednak bezpośrednio do przedstawionych w nim wydarzeń lub bohaterów, lecz stanowi samodzielne dzieło, luźno powiązane z wymienionymi produkcjami poprzez ramowy element całego uniwersum, jakim jest wojna ludzi ze sztuczną inteligencją.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/skynet-armia-cieni_p686

źródło okładki: Internet

deana | 2017-06-05
Na półkach: 2017
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Ludzkość jest zdziesiątkowana. Światem rządzi maszyna - cyfrowa sieć SKYNET. Ostatni przedstawiciele rasy ludzkiej grupują się w bazy i próbują podejmować nierówną walkę z dużo silniejszym przeciwnikiem. Jednym z miejsc gdzie stawia się opór to Fort Góra. Zamieszkujący go żołnierze zostają pogrupowani w małe, trzyosobowe dywizje i wysłani z misją na powierzchnię. Tylko szeregowy Jesse Scott dostaje tajemnicze zadanie indywidualne. Ma wyruszyć aby zebrać potrzebne dane. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że przyjdzie mu współpracować z wrogiem, śmiertelnie niebezpiecznym Terminatorem.

,,SKYNET Armia Cienia" to pierwszy tom z zaplanowanej trylogii, która rozgrywa się w uniwersum Terminatora, w świecie gdzie trwa walka z inteligentnymi maszynami. Słabo znam ten świat więc z tym większą ciekawością i zainteresowanie w niego wchodziłam. Autor szczegółowo i drobiazgowo wprowadza tam czytelnika, obdarza go sporą ilością szczegółów danych technicznych. Dla jednych może być...

Northman | 2017-07-08
Na półkach: Współpraca
Przeczytana: 03 lipca 2017

Rzecz w duchu i konwencji kultowego od lat "Terminatora".

Nierówna walka człowieka z maszynami... temat, z którego można czerpać garściami. "Skynet" tak właśnie czyni, aspirując do książki łączącej się z uniwersum znanym z kultowego "Terminatora". Zdziesiątkowana ludność, ukrywająca się przed dużo silniejszym przeciwnikiem, z ukrycia prowadząca nierówną walkę... To się wciąż może podobać. "Skynet" jest pierwszą częścią zaplanowanej trylogii. Sam jestem ciekaw, jak zaprezentują się kolejne części.

A w pierwszej części nie jest wcale źle. Jest bardzo ciekawie. Podziemie skupiające ludzkość wysyła małe oddziały z niebezpiecznymi misjami w głąb terytorium opanowanego przez przeciwnika (a jest nim tytułowy Skynet, sztuczna inteligencja sterująca przeważającymi siłami świata maszyn). Jeden z członków takiego oddziału otrzymuje misję, w ramach której musi... współpracować z wrogiem... wrogiem pod postacią terminatora... ciekawe i znajome, prawda?

Miejmy nadzieję, że autor w kolejnych...

Aneta | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

„SKYNET Armia Cieni” to pierwsza część świetnie zapowiadającej się trylogii SKYNET nawiązującej tematyczne do uniwersum Terminatora.
Powieść możemy określić mianem trzymającego w napięciu technothillera lub świetnie rozbudowanym science fiction, które wnosi wyrazisty powiew świeżości w temat Uniwersum Terminatora, wykraczając jednocześnie poza spodziewany dla takiej pozycji kanon
Uniwersum Terminatora zdaje się być tematem wyeksploatowanym na tyle, że wiele osób może powątpiewać, iż ktokolwiek zdoła nadać mu nowy, niespotykany dotąd charakter, jak się jednak okazało niesłusznie. Caesar Starling zdołał dokonać pozornie niemożliwego tworząc mroczną, intrygującą, wielowarstwową opowieść z przekazem, pod płaszczykiem męskiej literatury rozrywkowej.
„SKYNET Armia Cieni” jako spin off Uniwersum Terminatora nawiązuje do pierwowzorów filmowych, czy literackich w stopniu umożliwiającym Czytelnikom pełne odczucie surowego klimatu znanego z pierwszych produkcji tego uniwersum.
Akcja...

Teresa Ebis | 2017-07-19

Wojna między ludzkością a maszynami dobiega końca.
I mniej więcej w tym miejscu kończy się pozytywne przesłanie. Bo nie ludzie w niej zwyciężają, lecz „Metal”. Jest jednak garstka ocalałych, ukrywających się w Fortach, którzy wciąż uparcie walczą o przetrwanie.
Życie w zrujnowanym świecie, w betonowych surowych podziemiach, bez słońca, widzimy oczami szeregowego Jessego Scotta. Dzięki temu mamy szczegółowo opisane twarde wojskowe zasady, jakich muszą wszyscy przestrzegać, by przeżyć.

Odmianą od życia w betonowej pustce są akcje na powierzchni. Jednak tym razem Jesse nie pojedzie wraz ze swymi kolegami z sekcji 6. Dowództwo przydziela go do tajnego indywidualnego zadania, które musi wykonać wraz z… Terminatorem.
Tak, „Metalem”, w którym w każdej chwili może obudzić się pierwotne oprogramowanie i go zabić.
I zachowaj tu człowieku podczas akcji zimną krew!

Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że jest to obowiązkowa pozycja dla każdego fana Terminatora. Choć historia w znikomym...

Mirosława | 2017-06-24
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Książkę otrzymałam w formacie PDF, więc trudno mi odnieść się do jakości jej wydania i wyglądu. To z pewnością powieść dla miłośników science fiction, mrocznych klimatów i emocjonalnych wydarzeń a jednocześnie pragnących odnaleźć głębszy sens opowiadanej historii. Patrząc na okładkę widać mroczny świat, zniszczone budynki i pojazd, przy którym siedzi zmęczony człowiek. Szare barwy nie zapowiadają wesołej historii i faktycznie atmosfera wokół głównego tematu nie napawa optymizmem.

Nie jestem zwolenniczką tego typu powieści jednak mimo to, fabuła wciągnęła mnie całkowicie na tyle, że przeczytałam książkę z tzw. „zapartym tchem”. Książka mnie zaskoczyła, gdyż spodziewałam się zupełnie innego rozwoju opowiadanej historii. Podobało mi się to, że nie obfituje ona w sceny pełne krwi i brutalności lecz ma chwile spokoju i refleksji. Napięcie jest budowane stopniowo i delikatnie co sprawia, że spodziewamy się nagłego, niespodziewanego zdarzenia, które przerywa chwile wytchnienia. W...

Iza | 2017-05-30

Z racji poruszanej tematyki dzieło wpisuje się automatem w kanon typowego science fiction lub technothrillera, jednak w praktyce utrzymane zostało w konwencji powieści przygodowej, co dodaje mu atrakcyjności.
Na skutek nieprzewidzianych wydarzeń główny bohater stawiany jest w coraz trudniejszych sytuacjach, zaś czytelnik staje się mimowolnym świadkiem jego samotnej walki z kolejnymi przeciwnościami i po pewnym czasie zaczyna się z nim utożsamiać, jakby sam uczestniczył w niebezpiecznej misji. Nie przychodzi to specjalnie trudno, ponieważ postać głównego Jessego Scotta zbudowana została w oparciu o archetyp samotnego wojownika i antybohatera, czyli coś, co przyciąga niczym magnes.
Świetnie się czyta.

Karolina | 2017-07-21

Wydarzenia przedstawione w opowieści poznajemy śledząc przygody głównego bohatera Jessego Scotta, który będąc szeregowym żołnierzem bierze udział w złożonej operacji wojskowej, realizując powierzone mu zadanie cząstkowe. Wraz z przeprogramowanym Terminatorem, jako pilotem helikoptera udaje się w bezludne okolice jeziora Normana, aby tam zebrać dane wywiadowcze, jak również ocenić możliwości współdziałania człowieka z tego typu maszyną. Stanowi to początek całej lawiny nieprzewidzianych wydarzeń oraz zaskakujących zwrotów akcji. Polecam

Sabina Pietraszek | 2017-07-03
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Zapraszam was do świata Skynet-u, gdzie rządzi technologia, a ludzie toczą wojnę o swoje życie, o ziemię, o świat, w którym kiedyś żyli. Czy człowiek jest w stanie wygrać tak nierówną walkę z maszynami? Jeśli chcecie się dowiedzieć, to zapraszam na recenzję.

Świat, który znamy, dla Jessego Scotta jest czymś obcym. Zasłyszanym z opowieści Eriki, które brzmią jak historię z książek rodem science fiction. No bo czy to możliwe, że świat tak się zmienił? Czy to możliwe, że ludziom niczego nie brakowało? Jessy może się tego tylko domyślać, gdyż świat, który zna, jest zupełnie inny. Przepełniony wojną, walką i śmiercią. Szary i niebezpieczny.
Jessy jest jednym z żołnierzy należących do Fortu Góra. Jest jednym z tych, którzy walczą ze Skynet-em - cyfrową świadomością, którą tworzą maszyny. Niestety ludzi jest coraz mniej, a maszyn coraz więcej i to one w tej nierównej walce wygrywają.
Fort Góra szykuje się do misji. Szczególnie poddenerwowany jest Jessy, a to dlatego, że właśnie on...

bookapproved | 2017-07-24
Przeczytana: 04 lipca 2017

Ogromnym zaskoczeniem był dla mnie fakt, jak bardzo wciągnęła mnie cała historia i z jakim tempem toczy się akcja. Jest to bez wątpienia lektura z gatunku science fiction. Tłem dla wydarzeń jest wojna pomiędzy ludźmi a potencjalnie silniejszym zespołem zbudowanym z cyfrowej świadomości- SKYNET. Śledząc historię tej bitwy dochodzimy do wniosku jak potężne maszyny potrafi stworzyć człowiek, nie będąc tak naprawdę świadomym do czego tak rozwinięta technologia może doprowadzić. Książka na zmianę zaskakuje nas obfitością w sceny brutalne, krwiste i spokojne, delikatne, niekiedy nawet relaksujące. Książka autorstwa Caesara Starlinga jest idealnym oderwaniem od otaczającej nas rzeczywistości.

Wivel | 2017-06-07
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Bardzo dobra książka z niebanalną fabułą, chociaż jeżeli ktoś spodziewa się, czegoś podobnego do znanych pozycji tego uniwersum to może być zaskoczony zmianą konwencji. Moim zdaniem tej książce najbliżej jest do czwartej części Terminator: Ocalenie, ale tylko z powodu umiejscowienia fabuły, poza tym jest zupełnie inna. Czekam z niecierpliwością na dalsze części trylogii.