Siostra Łucja z Fatimy. Oczy, które widziały Niebo

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Suor Lucia di Fatima. Gli occhi che videro il Cielo
9788375192124
Piotr Sobota

Siostra Łucja dos Santos jest ostatnią wizjonerką z Fatimy. Jej oczy, które widziały Matkę Bożą, zamknęły się na zawsze dla spraw tej ziemi 13 lutego 2005 roku w klasztorze karmelitańskim w Coimbrze, gdzie spędziła większość swego życia jako skromna zakonnica. Ta kobieta była także wiernym stróżem trzech tajemnic, jakie Matka Boża jej powierzyła, ukazując się jej oraz Hiacyncie i Franciszkowi, jej małym kuzynom. Ostatnia tajemnica, wywołująca ogromny lęk, ujawniona 26 czerwca 2000 roku przez kardynała Josepha Ratzingera, dotyczyła zamachu, którego ofiarą 13 maja 1981 roku padł Jan Paweł II. W niniejszej książce przypomina się najważniejsze wydarzenia z bardzo intensywnej historii siostry Łucji, przeżywanej przez nią w prostocie i ze świadomością, że świat, jeśli chce przetrwać, musi wrócić do Boga i do wartości Ewangelii.

Piero Lazzarin, dziennikarz, przez lata redaktor naczelny czasopisma „Il Messaggero di sant’Antonio”, jest autorem wielu dzieł biograficznych, także związanych z historią i sztuką, między innymi bestselerowej Libro dei santi (Księga świętych), sprzedanej już prawie w dziesięciu tysiącach egzemplarzy.

źródło opisu: Wydawnictwo Księży Sercanów, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwo.net.pl/804/SIOSTRA-LUCJA-Z-FATIMY.html

Piotr Sobota | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

Orędziu z Fatimy nie można dać mniej gwiazdek niż 10/10. Również sama książka na tyle zasługuje według mnie, napisana tak, by trafić do każdego, i dorosłego, i dziecka. Wiedziałem, że było objawienie w Fatimie, cud słońca, ale tak naprawdę nic nie wiedziałem, i ta książka, ta historia objawień i siostry Łucji zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Już nigdy nie będę się skarżył, że mi źle, ale każdą przykrość oddawał Panu Bogu jako post, umartwienie. Zachęcam do lektury! Książka nadal dostępna na stronie wydawnictwa, i w dobrych bibliotekach.

natkand | 2017-10-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religijne