Spotkanie z grizzly

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kuro Neko

Zbiór krótkich opowiadań.
"(...) Gdyby nie ciężka choroba serca, losy moje potoczyłyby się, być może inaczej i - choć to brzmi paradoksalnie - tragiczniej. Teraz piszę. (...) Wydaje mi się przy tym, że nie ma takiej fikcji literackiej, aby poprzez nią nie wyjrzała prawdziwa twarz autora."

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kuro Neko | 2017-05-22

Epizody z życia narratora - Piotra - składają się na treść krótkich opowiadań, które jednak nie są ułożone chronologicznie. Czytając kolejne historie przenosimy się w czasie, przeskakując od wydarzeń najbardziej współczesnych, po dzieciństwo. Krok po kroku odkrywamy coraz więcej informacji o Piotrze i daje się on poznać nie tylko jako skłócony z prawem oszust, ale także jako zagubiony, samotny człowiek.
Nie nazwałabym tych opowiadań wybitnymi, jednak przebijająca przez nie prostota i nieco "kanciasty" język dodają im sporo uroku. Myślę, że ich największą zaletą jest towarzyszące lekturze poczucie autentyzmu. "Spotkanie z grizzly" to ciekawa książeczka, chociaż chyba mało znana.

Na półkach