8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Barbara Toruńczyk

Barbara Toruńczyk. Gdyby nazwiska mogły mieć synonimy, jakie słowa odpowiadałyby Barbarze T.? Wielka inteligencja, ogromna pracowitość, wiedza, pewien trudny do zdefiniowania talent, więcej niż "redaktorski", chociaż - w największym skrócie - tam szukalibyśmy pierwszej odpowiedzi.

źródło opisu: Adam Zagajewski - "O Barbarze"

źródło okładki: https://www.poczytaj.pl/ksiazka/ksiega-przyjaciol-...»

rokita49 Boruta | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

Pani Basia Toruńczyk za stworzenie "Zeszytów Literackich" powinna otrzymać Nobla!W książce p.Barbary "Rozmowy w Maisons-Laffitte 1981"zamieszczone są jej trzy zdjęcia z 1980 i 1982 roku.Przyciąga uwagę uroda p.Barbary i trudno uwierzyć,że okazała się kobietą,która z żelazną kosekwencją realizowała wytyczone cele.Czas jest niubłagany.Na 70.urodziny p.Basi Toruńczyk powstała ta "Księga przyjaciół" ,w której każdy z autorów,przyniósł jubilatce to co miał najlepszego.Mnie poruszył wiersz Agnieszki Kosińskiej:"Na przystanku starszy pan do mojej mamy:/Pani przyszła jechać czy posiedzieć sobie?".

toflerek1 | 2018-03-13
anabelle | 2017-12-30