II Wojna Światowa, lata 40.,
Adannyel

Fragment wstępu: W książeczce oprócz innych, są nowe, wypróbowane i smaczne potrawy z soi, jest dużo surówek zdrowych, oraz częste stosowanie pogardzanego u nas czosnku, który, jak twierdzą lekarze, oczyszcza wnętrzności człowieka od bakterii i robaków gnieżdżących się masami w jego przewodzie pokarmowym. Czosnek i cebula dobrze też wpływają na mózg. Gospodyni rozumna powinna koniecznie do...

Fragment wstępu:
W książeczce oprócz innych, są nowe, wypróbowane i smaczne potrawy z soi, jest dużo surówek zdrowych, oraz częste stosowanie pogardzanego u nas czosnku, który, jak twierdzą lekarze, oczyszcza wnętrzności człowieka od bakterii i robaków gnieżdżących się masami w jego przewodzie pokarmowym. Czosnek i cebula dobrze też wpływają na mózg. Gospodyni rozumna powinna koniecznie do swojej kuchni wprowadzić ten pożyteczny dodatek. Niechby nasz rolnik, rzemieślnik, kupiec i inni, przy sile, którą daje im chleb powszedni, uzyskali w potrawach zwykłych i dla mózgu pożywkę. Pieprz zastępuję tu często zdrowym kminkiem, a ocet tak bardzo zdrową cytryną.

źródło opisu: Fragment wstępu

źródło okładki: Zdjęcie autorskie