Psychologia nauczania, czyli jak skutecznie prowadzić szkolenia, zarządzać grupami i występować przed publicznością

Wydawnictwo: Onepress
SK6

Wiedza to za mało! Trzeba jeszcze umieć ją przekazać... Ta książka to owoc dwóch dekad doświadczeń nauczyciela, trenera i szkoleniowca, który w swojej karierze pracował w siedmiu językach, zarówno z małymi, jak i wielotysięcznymi grupami. To efekt nieustannego samodoskonalenia się, uczenia od najlepszych, wypadkowa wspólnych doświadczeń, jakie stały się udziałem Mateusza Grzesiaka i jego...

Wiedza to za mało!

Trzeba jeszcze umieć ją przekazać... Ta książka to owoc dwóch dekad doświadczeń nauczyciela, trenera i szkoleniowca, który w swojej karierze pracował w siedmiu językach, zarówno z małymi, jak i wielotysięcznymi grupami. To efekt nieustannego samodoskonalenia się, uczenia od najlepszych, wypadkowa wspólnych doświadczeń, jakie stały się udziałem Mateusza Grzesiaka i jego uczniów — dziś samodzielnych trenerów, szkoleniowców, nauczycieli. To skarbnica otwarta na każdego, kto rozumie nauczanie jako pracę i misję, której celem jest pomaganie innym w zdobywaniu nowych kompetencji.

Czytając Psychologię nauczania dowiesz się, jak skutecznie przekazywać posiadaną wiedzę. Poznasz skuteczne prawdy, którymi kierują się najlepsi praktycy zawodu. Zrozumiesz, czym jest stan trenera i jak zarządzać swoimi emocjami i zachowaniami – jak stać i siedzieć, jak mówić, jak się poruszać, jak przekazywać uczucia etc. Odkryjesz narzędzia, które pozwalają szybciej i efektywniej przekazywać uczestnikom informacje dotyczące budowania ćwiczeń i materiałów szkoleniowych. Zobaczysz, na czym polega współpraca z publicznością, jakie problemy pojawiają się na linii grupa–trener i dowiesz się, jak je rozwiązywać. Opanujesz zasady logistyki szkoleń oraz reguły szkoleniowego biznesu. Dzięki tej książce nauczysz się uczyć, szczególnie gdy przedstawioną teorię wesprzesz praktycznymi ćwiczeniami, których znajdziesz tu wiele.

Dr Mateusz Grzesiak — psycholog interdyscyplinarny i międzynarodowy trener, przedsiębiorca i autor 12 książek.

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/psychologia-nauczania-c...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/psychologia-nauczania-c...»

dobrerecenzje | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

„Psychologia nauczania” Mateusza Grzesiaka to poradnik dla osób prowadzących szkolenia i występujących przed publicznością.
Sięgnęłam po tą książkę, ponieważ sama jestem nauczycielką i ciągle szukam nowych sposobów na prowadzenie ciekawych lekcji i nawiązywanie lepszych relacji z uczniami.
Autor bardzo szczegółowo omawia kolejne etapy szkolenia oraz wszystko co w jego przebiegu jest ważne, od merytorycznego przygotowania prowadzącego, poprzez mowę ciała aż do wyposażenia sali, cateringu i organizacji sali konferencyjnej.
W książce znaleźć można szereg dokładnie opisanych ćwiczeń dla trenerów, wiele z nich zilustrowane jest zdjęciami. Każdy więc może po lekturze poradnika w praktyce przećwiczyć omówione strategie.
Autor sam od wielu lat prowadzi szkolenia dla różnych grup, doskonale więc rozumie wszystkie problemy z jakimi spotykają się w swojej pracy trenerzy, nauczyciele, aktorzy a nawet księża.
Rozumieć to jedno a potrafić pomóc to zupełnie co innego. Książka Mateusza Grzesiaka...

Igabell | 2018-01-09
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 30 listopada 2017

Dobra pozycja dla początkujących trenerów. Dużo wiedzy podanej w przystępny sposób, na pewno nie raz do niej wrócę. Polecam ;)

Maciej | 2018-02-12
Klaudia | 2017-12-18