Poszukiwani, poszukiwany

Cykl: Mąż potrzebny na już (tom 3)
Wydawnictwo: Videograf SA
giovanna

Do czego zdolna jest kobieta, aby zajść w ciążę? W zasadzie dwie kobiety… Po przygodach Berki i jej noworocznym postanowieniu: Mąż potrzebny na już oraz magicznej odmianie egocentrycznej Zosi z Gorzej być (nie) może nadszedł czas na nie… Jola i Monika postanawiają założyć rodzinę. A czym byłaby rodzina bez dziecka, dokładniej dzieci? Partnerki za namową przyjaciółek wpadają na coraz dziwniejsze pomysły, prowadzące do zajścia w ciążę, które – jak na nie przystało – kończą się absolutnym fiaskiem. Jednak ciąża to nie wszystko, kiedy pojawiają się coraz to nowe problemy, z którymi trzeba się zmierzyć. Jak sobie poradzą przyjaciółki w trudnych dla nich chwilach? Czy ich starania będą wystarczające, aby spełnić marzenie o szczęśliwej rodzinie?

źródło opisu: http://www.videograf.pl/zapowiedzi.php

źródło okładki: http://www.videograf.pl/zapowiedzi.php

Bzibzioh | 2018-12-18
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, Legimi
Przeczytana: 18 grudnia 2018

Trzecia część serii o szalonych przyjaciółkach, z której pierwsza (część) była najlepsza. Tym razem para przyjaciółek o homoseksualnej orientacji szuka ojca dla swoich niepoczętych dzieci. Perypetie są czasem zabawne, czasem mniej. Dla relaksu można posłuchać, tym bardziej, że czyta moja ulubiona lektorka Joanna Domańska, której jednak zdarzały się potknięcia, bo pewnie jednak lektura ją czasem nieco nudziła.

Bilbo | 2018-10-11
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2018
Przeczytana: 10 października 2018

Nawet nie wiem, czy jestem jakoś specjalnie rozczarowana tą książką. Za wiele się nie spodziewałam, ale myślałam, że - mimo wszystko - jakiś poziom będzie tu zachowany. Zdecydowanie nie dla mnie ta powieść została napisana. Drażni mnie w niej wszystko. Od infantylnych bohaterek po język, którym została napisana. Słaba.

książek: 1996
Piotr | 2018-05-10
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 10 maja 2018

Lekturę (audiobooka) wybrałem po książce autorki " To nie jest twoje dziecko". Okazało się, że trafiłem na tom trzeci , ostatni, co w żaden sposób nie wpływa na treść utworu. Można je czytać (słuchać) bez chronologii.

Falkowska opisuje perypetie przyjaciółek, w tym dwóch lesbijek tworzących związek, które zamierzają zakupić mieszkanie i spłodzić sobie dzieci. Pomysł jest, gorzej z realizacją. Z jednej strony orientacja seksualna nie ta, a z drugiej mnożące się przeszkody.

Podobają mi się zarysowane postacie, są wyraziste, łatwe do wyobrażenia, trochę gorzej z dialogami. Mamy zabawne momenty, ale ja nie znalazłem ich wiele. Spodziewałem się komedii pełnej zabawy, pomyłek, szaleństwa. Jednym słowem...spodziewałem się zbyt wiele.

Po tym audiobooku widzę jak autorka rozwinęła się warsztatowo. "Poszukiwani, Poszukiwany" to lektura dla czytelników, którzy lubią narracje pierwszoosobowe i nie drażni ich tematyka.

Podsumowując "Poszukiwani, poszukiwany" jest gorzką...

CzytamNaOkrągło | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018

Mniej zabawna niż poprzednia. Przeczytałam, owszem, ale w zachwyt nie wpadłam. Na odstresowanie się będzie jak znalazł. Typowa komedia obyczajowa, przy której można się pośmiać (lub nie), ale z pewnością zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Może być. Można przeczytać, albo nie. Dla mnie taka sobie, a szkoda, bo wcześniejsze części cyklu bardzo mi się podobały.

Moja ocena: 4/10

FOCZKA | 2018-04-22

To kolejna część perypetii życiowych 6 przyjaciółek. Jola i jej partnerka Monika chcą założyć rodzinę, marzą o dwójce dzieci. Żeby zrealizować swoje marzenie wpadają na coraz inne pomysły: poszukiwanie ojca ich dzieci w nocnym klubie, przez internet, za pomocą plakatów. Nie jest to aż takie proste jak się wydaje, jednak......zawsze warto jest marzyć. W książce jest wiele zabawnych momentów, dużo się dzieje, każda z przyjaciółek jest charakterystyczna i jedyna w swoim rodzaju.

książek: 41992
Muminka | 2018-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

Zwariowana, rozweselająca i rozrywkowa powieść dla kobiet z najwyższej półki. Trzecia z cyklu przygód szóstki bohaterek. Berka to młoda mężatka, Zosia póbuje swych sił w małżeństwie, a dwie przyjaciółki w udanym związku czyli MOnika I Jolka zaczynaja projekt dziecko. Lesbijki poszukują dawców spermy online, po portalach randkowych, ale efekty tych randek oraz profile kandydatów pozbawiają złudzęń na happy end. Już nawet przeżyłyby seans prokreacji, ale ci faceci są z kosmosu wzięci.
Marietta postawiła na karierę, a może odezwały się w niej uczucia macierzyńskie? Tylko że jej pasierb jest już pełnoletni, ale wybitnie upierdliwy. Lenka i Jolka mają problemy z szefem Maślakiem, ale nawet jeśli Jolka go prowokuje i omotuje swoim czarem, to jednak nie potrafi się przemóc do seksu.
Młodzi małżonkowie podbijają Stany. Przyjaciółki postanawiają więc dokooptować nową członkinię, do złudzenia podobną z charakteru do Baśki i wybór pada na nieogarniętą Anię. To artystyczna dusza, a...

Justyna Antoniewicz | 2018-04-04

Dwie przyjaciółki Jola i Monika wpadają na super pomysł,że zajdą w ciąże z jakimś partnerem.
Przyjaciòłki są bardzo zżyte ze sobą.Chcą założyć rodzinę i mieć dzieci ubawiłam się ze śmiechu z tej książki,ubaw po pachy miałam,wciąga natychniast,to zabawna,dowcipna książka z dużą dawką humoru,z przyjemnością przeczytałam.

Iliana | 2018-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

No tak. Wiedziałam, że coś namieszam. Poprosiłam wydawcę o książkę Gosi, której twórczość miałam ochotę poznać już bardzo dawno, ale oczywiście co? Tak, wiem... Tak to tylko ja potrafię. Poprosiłam o trzecią część. Tadam! Tak, czytałam trzecią część. Jednak, żeby nie było, autorka zadbała o takich gapiów jak ja i tak sprecyzowała losy bohaterek z poprzednich części, że bez mrugnięcia okiem wiadomo o co chodzi. Szalony temperament Gosi daje się odczuć w książce, której fabuła toczy się swoim rytmem. Uśmiałam się, po prostu momentami wybuchałam śmiechem. No i muszę przyznać z ręką na sercu, że to pierwsza tego typu książka, w której prym wiódł związek lesbijski. Nazywajmy rzeczy po imieniu.

Jola i Monika dojrzały do pewnych decyzji i zapragnęły założyć rodzinę, tzn. uzupełnić swoje partnerstwo o pierwiastek dziecięcy. Gdyby jeszcze miało pojawić się jedno, to jako tako, ale one zapragnęły we dwie – każda swoje i najlepiej bez ingerencji mężczyzn. I w tym momencie rozpoczyna się...

Powieść z przymrużeniem oka, komedia. Duża dawka mega humoru. Nie może być inaczej, gdy na raz spotyka się sześć a czasem siedem kobiet, i mają rewelacyjne pomysły. Świetny team, którego nie da się nie lubić. Super powieść o sile kobiecej przyjaźni, wsparciu i niesieniu pomocy.
Poszukiwani, Poszukiwany to trzecia część przedstawiająca zabawne perypetie przyjaciółek. Tym razem dziewczyny skupiają się na rozwiązaniu ważnego problemu jaki trapi Jolkę i Monikę. Dziewczyny są ze sobą w związku ( homoseksualnym!!!!), i chcą mieć dziecko. Najlepiej każda swoje i w tym samym czasie. Mają też wymagania ( o losie !!!), nie chcą adoptować dziecka, ani wynająć surogatki. Pragnąć być w ciąży i przeżyć poród. Dziewczyną włączył się instynkt macierzyński. Kochają się i do pełni kochającej rodziny brakuje już im tylko dziecka.
Przyjaciółki zwołując burze mózgów wyszukiwały różne możliwe,( bardziej lub mniej) sposoby jak pomóc zakochanym dziewczyną. Ich pomysły wywoływały u mnie nieraz niezłą...

Madzialena | 2018-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2018

Dzięki uprzejmości Darii z Krainy Książką Zwanej miałam okazję brać udział w BT z powieścią Małgorzaty Falkowskiej... była to pierwsza książka tej autorki którą przeczytałam... pomimo zapewnień dziewczyn iż jest to odrębna historia na początku miałam wrażenie chaosu... nie mniej jednak z każdą następną stroną było coraz lepiej... wprawdzie książka jest dość przewidywalna (a przynajmniej zakończenie) przygody bohaterek przedstawione są zdecydowanie w sposób lekki i zabawny... pomijając fakt że niektóre zachowania dziewczynm są po prostu głupie (choć uważam że w realnym świecie ludzie potrafią zachowywać się zdecydowanie bardziej idiotycznie) to ową historię czyta się z przyjemnością i z uśmiechem na ustach 😀 z całą pewnością sięgnę po poprzednie pozycję tej autorki 😍