Postaw na miłość

Wydawnictwo: Replika
giovanna

Trzy bohaterki, trzy różne kobiety, trzy życiowe dylematy. Marta, Bogna i Dominika znają się od lat. Jako dojrzałe kobiety przyjaźnią się nadal, choć życie każdej z nich ułożyło się zupełnie inaczej. Bogna jest po rozwodzie, małżeństwo Dominiki nie jest może spełnieniem marzeń, ale daje jej stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Najbardziej szczęśliwa wydaje się Marta, jej małżeństwo nie przeżywa kryzysu (choć zazdrosny mąż też umie zdenerwować!), a kariera zawodowa przynosi satysfakcję. Życie jednak potrafi zaskakiwać. Czy podejrzenia Dominiki okażą się prawdziwe? Jaką tajemnicę skrywa Marta? Czy Bogna będzie chciała zapomnieć o nieudanym związku i po raz drugi zaufać mężczyźnie? „Postaw na miłość” to mądra i ciepła książka, choć traktuje o trudnych sprawach: zdradach, chorobach, utracie zaufania, odrzuconej miłości. Nie ma w niej młodych i przebojowych kobiet, które prą przez życie jak czołgi, nie zaliczając żadnych upadków. Są za to kobiety prawdziwe, kobiety z bagażem doświadczeń, którym czasem wali się na głowę cały świat, ale które dzięki przyjaźni i życiowej mądrości potrafią sobie poradzić z przeciwnościami losu i choć z wielu sytuacji wychodzą poranione, otrzepują się i idą dalej – silniejsze o kolejne doświadczenia.

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=657

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=657

awiola | 2017-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

"(…) człowiek nie jest stworzony do życia w samotności i nawet jeśli czasem tej samotności potrzebuje, to tylko po to, by uświadomić sobie cenę miłości i przyjaźni".

Powiecie, że to banał co napiszę, ale prawdziwy przyjaciel to skarb. Nie ma takich osób zbyt wielu w naszym życiu. Jesteśmy szczęściarzami, jeśli możemy odliczyć chociaż jednego, prawdziwego przyjaciela. O sile przyjaźni i wzajemnego wsparcia przypomina Karolina Kubilus, której książka idealnie wpasowuje się w nurt literatury kobiecej.

Karolina Kubilus to absolwentka filologii polskiej, a także podyplomowej pedagogiki specjalnej oraz organizacji i zarządzania oświatą. Pracowała jako redaktor w trzcianeckiej Telewizji Lokalnej oraz w "Gazecie Trzcianeckiej". Związana z oświatą, jest mamą dwóch synów oraz żoną nauczyciela i sportowca. Mieszka w Trzciance, zadebiutowała powieścią pt. "Serce (nie) słucha".

Marta, Bogna i Dominika to dojrzałe już kobiety, które pomimo widocznych różnic, wzajemnie się wspierają,...

Hanna | 2017-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

____

"Postaw na miłość" to historia trzech dojrzałych i jednocześnie różnych kobiet. Bogna, Marta i Dominika znają się od dawna. Ich przyjaźń, która kiedyś je połączyła trwa po dziś dzień, mimo iż życie każdej z nich potoczyło się zupełnie odmiennie. Bogna prowadziła kiedyś szczęśliwe życie u boku mężczyzny, dziś już jest po rozwodzie. Marta wprawdzie nie ma na co narzekać, gdyż jej małżeństwo nie zaznaje kryzysów, a w pracy wiedzie się jej bardzo dobrze. Jeśli zaś chodzi o Dominikę, to chociaż jej małżeństwo nie należy do tych wymarzonych, jednak daje pewnego rodzaju stabilizację. Jak to w życiu bywa, wszystkie trzy kobiety zmagają się ze złudzeniami, dylematami, problemami, które powodują, iż ich życie momentami jest jałowe, smutne i nostalgiczne. Jednak mają siebie i wspierają się nawzajem, a także dzielą niepowodzeniami czy sukcesami. Ale posiadają również swoje tajemnice, o których...

Grazia_czytaninka_ | 2017-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2017

Życie potrafi zaskakiwać na każdym kroku. Mogłoby się wydawać, iż nasze układa się idealnie, aż tu nagle... bum i jeden wielki szok. W jednej chwili nasze życie runie jak domek z kart. Co wtedy? Załamać się i pogrążyć? A może wyjść przeciwnością na przekór i walczyć o swoje?

Karolina Kubilus napisała niezwykle mądrą powieść, w której trzy bohaterki zmagają się ze swoim życiem. Bohaterki te są niezwykle prawdziwe, zapewne w normalnym świecie każdy z Was, znajdzie podobną do nich osobę. Nie są to jakieś młode dziewczynki, które borykają się z problemami nastolatek. To kobiety dorosłe, które w swoim życiu już niejedno przeszły. Miewają wzloty, a jeszcze częściej życie rzuca im kłody pod nogi, jednak zawsze wstają i idą dalej, bogatsze o kolejne doświadczenia.

Autorka porusza trudne tematy jakimi są zdrady, chorobliwa zazdrość, choroby czy chociażby odrzucona miłość. Nie koloryzuje, niczemu nie nadaje dodatkowych barw, przedstawia wszystko tak, jak wygląda. Małżeństwo nie zawsze...

Cyrysia | 2017-08-01

Wielbicielka-książek | 2017-08-23

Miłość to piękne, o ile nie najpiękniejsze uczucie łączące ludzi. Może być partnerska, rodzicielska, siostrzana, braterska, przyjacielska... Miłość jest szczęśliwa, wyjątkowa, cierpliwa, głęboka, ale bywa również nieobliczalna, toksyczna, uzależniająca, niebezpieczna i ślepa. To miłość sprawia, że człowiek widzi świat w kolorowych barwach, wznosi się ponad szczyty, uśmiecha się od ucha do ucha, nabiera chęci do życia, z werwą realizuje pasje i spełnia marzenia oraz wierzy, że pokona wszelkie trudności i życiowe zakręty, że wszystko się ułoży, bo kocha i jest kochany. Jednak miłość potrafi też wyrządzić ogromną krzywdę, boleśnie ranić, zadać niewyobrażalny, a niekiedy śmiertelny cios, bez skrupułów odebrać wszystko... "Postaw na miłość" to właśnie opowieść o miłości, która przyjmuje różne twarze. O miłości utraconej. O miłości w obliczu choroby. O miłości, która, tak jak róża, najpierw przepięknie rozkwita ukazując cudowne mieniące się płatki, a następnie pokazuje kolce, którymi...

Zaczytana_Panna | 2017-09-05
Na półkach: Przeczytane, *Rok 2017*

"Pierwsze co się rzuca czytelnikowi w oczy jest ta długotrwała i czasem bardzo emocjonalna przyjaźń. Na pozór trzy różne kobiety, z odmiennym bagażem doświadczeń, a jednak potrafiły znaleźć wspólny język i stworzyć taką piękną zażyłość. Pomimo tego, że mają własne rodziny, własne problemy to gdy na którąś z nich spadają ciemne chmury, pozostałe są w stanie dosłownie rzucić wszystko i biec na ratunek."

Postaw na miłość to książka, która mówi o tym, iż podstawą wszystkiego jest przede wszystkim: miłość, zaufanie oraz szczery dialog. Skłania do refleksji na temat problemów, z którymi borykają się bohaterki. Jest życiowa, mądra, a zarazem ciekawa. To literatura typowo kobieca, dlatego polecam każdej kobiecie.

Recenzja:https://nhoryzonty.blogspot.de/2017/08/recenzja-patronacka-postaw-na-miosc.html

Muminka | 2017-09-17
KSzynka13 | 2017-09-10