Jak dobrze być sobą

Okładka książki Jak dobrze być sobą Christine A. Adams, Robert J. Butch
Okładka książki Jak dobrze być sobą
Christine A. AdamsRobert J. Butch Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Happy To Be Me
Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
2017-01-01
2017-01-01
32 min.
Krzysztof Kurek
dla dzieci bajka pomocne elfy poradnik

Okładka książki Świetny ze mnie dzieciak! O poczuciu własnej wartości Christine Adams, R. W. Alley (ilustrator), Robert J. Butch
Świetny ze mni... Christine Adams, R....

Autorzy książki zwracają uwagę na fakt, iż każde dziecko musi czuć, że jest kochane i akceptowane, niezależnie od swoich zdolności, talentu czy wyglądu. Zapewniają, że jednym z wyznaczników przyszłości młodego człowieka - jest jego samoocena. Może to mieć wpływ na to, czy w przyszłości nastolatek będzie dobrze przygotowanym do życia i spełnionym dorosłym człowiekiem. Książeczka ta zawiera ważne przesłanie dla dziecka. Mówi, że każdy z nas jest inny, a zarazem niepowtarzalny.
Nie trzeba robić niczego specjalnego, aby być kimś wyjątkowym, wystarczy po prostu być sobą. Pisarze doradzają też młodemu czytelnikowi, jak być przyjacielem dla bliskich, rodziny, znajomych i jak polubić samego siebie. Przytaczanych jest wiele sytuacji dnia codziennego, dzięki którym dziecko będzie wiedziało, jak żyć w zgodzie z sobą i swoim otoczeniem. Optymistyczny tekst i ciekawe ilustracje sprawiają, że jest to naprawdę wartościowa i inspirująca lektura ❤!

Każde dziecko na świecie jest wspaniałe, a co za tym idzie jest po prostu wyjątkowe. Dzięki poradom zawartym w tej książeczce, każde dziecko będzie dumne z tego, że jest sobą. Uświadomi sobie, że ma wiele zdolności i wiele cech. Powie sobie: Jak to dobrze być sobą!

Więcej w recenzji:

Więcej w recenzji: