Pajątyl

Wydawnictwo: Format
SoulShade

W sekretnej piwnicy pod altanką Hidde, dziesięciolatek, przechowuje kolekcję owadów. To jego sekretne „laboratorium”, gdzie hoduje swoje ukochane ślimaki, pasikoniki i jelonkowate. Szczęśliwie oddaje się swojej pasji do momentu, kiedy jego starszy brat zaczyna mu wygrażać – chce zająć piwnicę i urządzić w niej salę prób swojego zespołu. Między braćmi wybucha wojna. Hidde nie ma szans. Ma jednak mocną broń – to tajemnica, którą obaj bracia ukrywają od lat. Straszna tajemnica.
Opowieść o braterskiej kłótni rozwija się w przepiękną
i głęboką historię o trwałej i niezniszczalnej więzi między rodzeństwem. To także opowieść o mądrości dzieci, czystości ich uczuć i pasji – nawet w trudnej codzienności.

źródło opisu: www.wydawnictwoformat.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoformat.pl

Only_WiLLem | 2017-09-10

Z początku nie za bardzo byłam przekonana do niej, bo jest to książka, która śmiało może przeczytać dziecko idące do podstawówki. Jednak z biegiem kartek przekonałam się, że jest to pełna głębokich przemyśleń książka. W bardzo dobry sposób obrazuje relacje między rodzeństwem, tak jak i pokazuje zachowanie oraz emocje ludzi, którzy przeżyli ciężkie chwile. Nie jest to jedna z książek, które mną wstrząsnęły, jednak na pewno nie żałuje jej przeczytania.

jagarkar | 2017-11-17
Przeczytana: 11 grudnia 2017