Mity narodów Europy

Wydawnictwo: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Ὄρνις

Dlaczego mitologia jest ciągle tak popularna?

To niezwykła, tajemnicza, często utrzymana w poetyckim nastroju urocza, sięgająca pradziejów opowieść o bóstwach, ich wzajemnych odniesieniach, ich wpływie na los ludzi i dzieje. Bliskim krewnym mitu jest też baśń, klechda, legenda.

źródło opisu: Opis książki

źródło okładki: Zdjęcie własne

Czekamnadeszcz | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Naszą europejską tożsamość tworzy nie tylko historia, ale także wierzenia, podania i legendy. Opowieści - mity o bogach,legendarnych bohaterach, postaciach nie z tej ziemi i o tym, jaki wpływ mieli na życie zwykłych ludzi. Nawet jeśli nigdy nie istnieli naprawdę - wiara w ich wymyślone moce i niezwykłe umiejętności nadawała życiu koloru i wiary. Być może czasem pozwalała też lepiej rozumieć rzeczywistość...

Ὄρνις | 2017-05-18
Przeczytana: 18 maja 2017