Polskie rymowanki

Wydawnictwo: Martel
Vinga

Rymowane wierszyki to nieodłączni towarzysze dziecięcych zabaw. Już nasze babcie i nasi dziadkowie powtarzali podczas harców wierszyki Marii Konopnickiej ("Zima zła", "Patataj, patataj"), Oskara Kolberga ("Wlazł kotek"), uczyli się czytać na tekstach Stanisława Jachowicza ("Chory kotek") czy hrabiego Aleksandra Fredry ("Paweł i Gaweł", "Osiołkowi w żłoby dano"). Te same wierszyki, powtarzane dziś przez naszych najmłodszych, są pomostem łączącym pokolenia. Dzieciństwo to także kołysanki oraz wesołe rymowanki, wyliczanki i pokazywanki ("Sroczka jagiełki warzyła", "Ene due rabe", "Głowa, ramiona" i inne), które również znalazły się w naszej książeczce.

Zapraszamy Czytelników do powtarzania z dziećmi zebranych w książce wierszyków. Życzymy dużo śmiechu i radości!

Książka pod patronatem Fundacji Urszuli Jaworskiej

źródło opisu: http://wydawnictwomartel.pl