W mieście, na dworze, w klasztorze. Jak przetrwać w średniowiecznej Anglii

Wydawnictwo: Astra
The Time Traveller’s Guide to Medieval England
Anglia średniowiecze
historia
venicet5

Oto niezwykły przewodnik po epoce tak odległej, że życie codzienne przypomina szkołę przetrwania! Czy jesteś gotowy na dietę złożoną z gotowanego boczku, chleba i grochu, konieczność zapuszczenia wzbudzającej zaufanie brody i publiczne pocałunki z innymi mężczyznami na znak pokoju? Czy odnajdziesz się w świecie, w którym kobiecie nie wolno wzruszać ramionami, kąpiel raz na tydzień i codzienne...

Czy odnajdziesz się w świecie, w którym kobiecie nie wolno wzruszać ramionami, kąpiel raz na tydzień i codzienne czesanie włosów są dowodem próżności?

Poznaj epokę, w której zarazę powodowało niekorzystne ustawienie planet, próchnicę leczono za pomocą opium, bogaci płacili biedocie za pojawienie się na pogrzebie, a lordowie w imię mody potykali się o czubki własnych butów. Witaj w czasach, gdzie siedmiolatek za kradzież trafi na szubienicę, porządnego fachowca nie stać na marmoladę, a z ludźmi z wyższych sfer najprędzej dogadasz się… po francusku.

Nadal marzysz o podróżach w czasie? Jeśli tak, zapraszamy do lektury niezwykłej książki, dzięki której poznasz prawdziwe średniowiecze. Przekonaj się, czy dasz radę przeżyć w XIV-wiecznej Anglii!

źródło opisu: Wydawnictwo Astra

źródło okładki: Wydawnictwo Astra

sylwiahc | 2017-10-12
Na półkach: Posiadam

Doskonała pozycja dla osób, które chcą zaczerpnąć podstawowej wiedzy o życiu codziennym w średniowiecznej Anglii.
Autor zastosował tutaj ciekawy zabieg, wzbudzając w nas we wstępie poczucie, że wszystko, o czym czytamy, dzieje się teraz. Mimo, że znajdziemy w książce porównania do współczesności, co jakiś czas trafiamy na datę z XIV wieku, to mamy poczucie, że średniowiecze to dziś. Jedną nogą jesteśmy we własnym pokoju, drugą w gwarnym, cuchnącym mieście. Ciężko to opisać, dlatego tym bardziej zachęcam do czytania.
Jest to idealna książka dla osób, które z jednej strony chcą nieco zgłębić swoją wiedzę na temat tej arcyciekawej epoki, a z drugiej, nie mają ochoty na podręcznikowe "suche fakty, daty i nazwiska".
Czytając, czułam się, jakbym czytała przewodnik, opisy są bardzo bogate, przez co nieraz poczułam się, jak na zatłoczonej i brudnej uliczce Exeter. Niesamowite przeżycie, po prostu warto sięgnąć po tą pozycję, nawet jeśli zwykle nie zaglądacie na tego typu półki w...

zaczytanasowka | 2017-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2017

Kochani książka jest fantastyczna..
Autor oprowadza nas po średniowiecznym mieście, czy wsi.
Opowiada w bardzo przystępny sposób, O zwyczajach, podejściu ludzi do życia. Ich problemach i dlaczego warto mieć w średniowieczu worek pieniędzy.
Czyta się jak ciekawą powieść z dozą dowcipu.
Polecam
www.zaczytanasowka.pl