Szczurołap

Seria: Warhammer
Wydawnictwo: Copernicus
Vermintide
Warhammer, Czarna Biblioteka, Lee

Heiko Geissner, otrzymawszy rozkaz przeprowadzenia śledztwa w sprawie serii tajemniczych kradzieży, traktuje go jako kolejną próbę sprawdzenia swoich detektywistycznych zdolności. Jednak w ponurym, gotyckim Starym Świecie, w którym makabra i szaleństwo mieszają się z rzeczywistością, zwykłe dochodzenie może doprowadzić do bardzo niepokojących odkryć... Heiko bez ostrzeżenia zostaje rzucony w...

Heiko bez ostrzeżenia zostaje rzucony w świat przerażających sekretów i potwornych stworzeń. Nikt nie chce dać wiary jego ostrzeżeniom przed złowrogimi „szczuroludźmi” – przeciwnie, zostaje okrzyknięty szaleńcem i heretykiem. Zmuszony do ucieczki, zwraca się o pomoc do krasnoludów, lecz czy rasa dumnych wojowników zniży się do pomocy człeczynie?

źródło opisu: [Copernicus Corporation, 2007]

Radogost | 2012-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2012

Pierwsza książka z uniwersum Warhammera jaka wpadła mi w ręce. Byłem dość sceptycznie nastawiony, bo książki tego typu są nastawione najczęściej na czytelnika który poznał już świat dzięki grze RPG. I nie pomyliłem się. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o świecie Warhammera to nie powinien sięgać po tę książkę, gdyż może nie zrozumieć wielu wątków które są w niej poruszane.

Moja dość wysoka ocena jest spowodowana tym że spędziłem przy lekturze naprawdę miłe chwile. Akcja jest wartka i ciekawa, świat mroczny i zły. Niestety książka jest za krótka aby poznać dobrze bohaterów i się z nimi zżyć.

Jeśli ktoś grał w Warhammera to niech spróbuje i poczyta. Jeśli nie...no cóż jest wiele innych książek wartych uwagi.

Maciej | 2015-05-22
Przeczytana: 2013 rok

jak na książki z tej serii młotka absolutny fenomen, fajna dynamiczna zaskakująca. Nie ma klasycznych super dobrych wojowników ( a przynajmniej nie w takiej ilości jak w pozostałych pozycjach serii ) Nie trzeba być wielbicielem rasy szczuroludzi aby czytać z przyjemnością

DunwichHorror | 2013-07-29
Na półkach: 2013, Przeczytane, Warhammer
Przeczytana: kwiecień 2013

Książka w porządku, szkoda tylko Skavenów na końcu, tyle pracy na nic ;)

Greedisgood | 2016-09-20
Dzwiedziu | 2016-05-15