Szczurołap

Seria: Warhammer
Wydawnictwo: Copernicus
Vermintide
Warhammer, Czarna Biblioteka, Lee

Heiko Geissner, otrzymawszy rozkaz przeprowadzenia śledztwa w sprawie serii tajemniczych kradzieży, traktuje go jako kolejną próbę sprawdzenia swoich detektywistycznych zdolności. Jednak w ponurym, gotyckim Starym Świecie, w którym makabra i szaleństwo mieszają się z rzeczywistością, zwykłe dochodzenie może doprowadzić do bardzo niepokojących odkryć... Heiko bez ostrzeżenia zostaje rzucony w...

Heiko bez ostrzeżenia zostaje rzucony w świat przerażających sekretów i potwornych stworzeń. Nikt nie chce dać wiary jego ostrzeżeniom przed złowrogimi „szczuroludźmi” – przeciwnie, zostaje okrzyknięty szaleńcem i heretykiem. Zmuszony do ucieczki, zwraca się o pomoc do krasnoludów, lecz czy rasa dumnych wojowników zniży się do pomocy człeczynie?

źródło opisu: [Copernicus Corporation, 2007]

Artem | 2016-12-24
Na półkach: Przeczytane, Warhammer
Przeczytana: 24 grudnia 2016

Jest to moja druga książka z uniwersum WH Fantasy, jest to naprawdę duży i ciekawy świat z ogromnym potencjałem a książki jakie czytałem są naprawdę dobre ale.. no właśnie "Ale" mam wrażenie, że są to tylko krótkie powieści (tutaj ledwo 200 stron) dla kogoś kto zna już to uniwersum. Czytając książkę spotykamy różne rasy, miasta czy inne krainy i nic o nich nie wiemy.

Historia wciąga, postacie i wydarzenia są ciekawe ale brakuje tu właśnie głębi, jeżeli ktoś czytał władcę pierścieni to pamięta pewnie moment gdy drużyna przechodziła przez caradhras i było to wszystko dobrze opisane i coś się tam działo, tutaj jest podobna scena, tylko że nasi bohaterowie wspinając się zostali zaatakowani a potem ktoś ich uratował i zabrał do swojego miasta, raptem kilka stron i poza tym nic. To i tak dużo ponieważ autor pomija wszystko i tylko mówi, że przez kila dni szli i gdzieś doszli i wtedy się zaczyna coś dziać.

Ogólnie polecam choć zmarnowany potencjał, książka jest za krótka i wiele...

Radogost | 2012-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2012

Pierwsza książka z uniwersum Warhammera jaka wpadła mi w ręce. Byłem dość sceptycznie nastawiony, bo książki tego typu są nastawione najczęściej na czytelnika który poznał już świat dzięki grze RPG. I nie pomyliłem się. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o świecie Warhammera to nie powinien sięgać po tę książkę, gdyż może nie zrozumieć wielu wątków które są w niej poruszane.

Moja dość wysoka ocena jest spowodowana tym że spędziłem przy lekturze naprawdę miłe chwile. Akcja jest wartka i ciekawa, świat mroczny i zły. Niestety książka jest za krótka aby poznać dobrze bohaterów i się z nimi zżyć.

Jeśli ktoś grał w Warhammera to niech spróbuje i poczyta. Jeśli nie...no cóż jest wiele innych książek wartych uwagi.

Maciej | 2015-05-22
Przeczytana: 2013 rok

jak na książki z tej serii młotka absolutny fenomen, fajna dynamiczna zaskakująca. Nie ma klasycznych super dobrych wojowników ( a przynajmniej nie w takiej ilości jak w pozostałych pozycjach serii ) Nie trzeba być wielbicielem rasy szczuroludzi aby czytać z przyjemnością

DunwichHorror | 2013-07-29
Na półkach: Przeczytane, Warhammer, 2013
Przeczytana: kwiecień 2013

Książka w porządku, szkoda tylko Skavenów na końcu, tyle pracy na nic ;)

Jarvis | 2017-05-23
Przeczytana: 16 maja 2017