Nosiciel

Seria: Anatomia zbrodni
Wydawnictwo: Albatros
Bloodstream
Zombek

Doktor Claire Elliot i jej syn Noah w ukrytym wśród lasów miasteczku Tranquility szukają spokoju. Ale nie dane im będzie go zaznać, bo wkrótce miejscowość ogarnia psychoza. Jeden z nastolatków, pacjent Claire, strzela do nauczycielki. Jego kolega skręca kark matce i śrubokrętem prawie morduje siostrę. Mnożą się akty przemocy dokonane przez nastolatków. A mieszkańcy o dopuszczenie do nich obwiniają Claire.

Czy dzieciaki eksperymentowały z narkotykami? Czy to wina wirusa? A może świateł krążących nocą po lesie? Żeby oczyścić swoje dobre imię, Claire będzie musiała podjąć ryzykowne śledztwo.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

PolkaPati | 2019-08-23
Przeczytana: 20 października 2015

Książka świetna nie mogłam sie od niej oderwać, agresywne zachowanie nastolatków nikt nie wie co sie dzieje w miasteczku.. starsi mieszkańcy maja powtórkę z wcześniejszych lat.
Książka Tess jak zwykle powaliła mnie zakończeniem, jak zawsze mamy winnego którego w ogóle nie wzięła bym pod uwagę. Książka wciąga jest lekko napisana chociaż niektóre znaczenia badań lekarskich trochę mogą połamać język, do niczego nie można sie przyczepić.
Okładka książki przyciąga spojrzenie, tytuł "Nosiciel" od razu wiadomo ze książka będzie świetną powieścią kryminalna o wątku miłosnym.

dorcia2633 | 2019-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2019

Małe miasteczko położone wśród lasów, nad brzegiem jeziora, miało być azylem dla owdowiałej doktor Claire Elliot i jej nastoletniego syna - Noaha.
Było - przez kilka miesięcy. Dopóki jeden z nastolatków ze szkoły Noaha, pacjent Claire, nie zastrzelił swojej nauczycielki. A jego kolega - nie skręcił karku matce i śrubokrętem prawie nie zamordował siostry. W miasteczku dochodzi do kolejnych ataków przemocy dokonywanych przez nastolatków. Trupów przybywa. Psychoza zaczyna przyjmować rozmiary epidemii.
Czy młodzież z Tranquility eksperymentowała z narkotykami? Czy to wina niezidentyfikowanego wirusa? A może tajemniczych świateł krążących nocą po lesie? Claire odkrywa, że w miasteczku zdarzały się już masowe morderstwa rodzin. I wiedzą o tym wszyscy, ale nie zamierzają pomóc w rozwiązaniu tej tajemnicy.

Magdaj | 2019-08-08

Po zapoznaniu się z ostatnią stroną książki, przepełnił mnie smutek. Oczywiście nie jest on spowodowany treścią, która wyszła spod ręki Tess Gerritsen. Przyczynił się do niego fakt, że nieubłaganie zbliżam się ku końcowi mojej przygody z niesamowicie wciągającymi historiami, którymi raczy nas autorka.
Oczywistym jest, że autor odnosi sukces, gdy nakład książki zostaje wyczerpany, gdy czytelnicy z chęcią sięgają po twórczość i wyrażają się o niej w superlatywach. Myślę jednak, że ważniejszy jest sukces, którego nie widać, a mianowicie, gdy czytelnik zafascynowany i zaintrygowany odwołuje się do innych źródeł, szuka, dowiaduje się czegoś nowego. Nieistotne, czy jest to literatura służąca rozrywce, czy wielkie dzieła klasyczne. Literatura ma poszerzać horyzonty i skłaniać do myślenia, refleksji. I tak właśnie wpływają na mnie książki Tess Gerritsen. Tym razem z zainteresowaniem wyszukiwałam informacji dotyczących (o zgrozo) bakterii, robaków i grzybów. I była to wbrew pozorom ciekawa...

Angelika Kurek | 2019-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2019

Jestem totalnie zaskoczona jak to możliwe, że do tej pory jeszcze nie trafiłam na tą autorkę. Czytało się lekko i przyjemnie, kartki niemal same przekładały się z jednej strony na drugą.
Autorka zabiera nas z dala od zgiełku miast, do małej turystycznej miejscowości położonej nad jeziorem. Jesienią gdy znikają turyści w miasteczku zostaje hermetycznie zamknięte grono mieszkańców, które strzeże swych sekretów i niechętnie przyjmuje w swój krąg obcych. Lekarka Claire postanawia przejąć praktykę poprzedniego lekarza i przeprowadzić się do miasteczka wraz ze swoim nastoletnim synem. Claire ma nadzieję, że w ciszy i spokoju, uda jej się uratować relację ze sprawiającym kłopoty synem, tymczasem w miasteczku dochodzi do dziwnych ataków przemocy dokonywanych przez nastolatków. Problemy z synem się nie kończą, praktyka lekarska rozpada się w oczach, z każdej strony jest lekceważona, bo nie dość, że jest w mieście nowa, to jeszcze jej metody leczenia odbiegają od tego co robił jej...

Adam | 2019-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2019

Liczyłem na więcej napięcia.
Zakończenie niezbyt oryinalne ... pieniądz żadzi śiwatem :p

Euka | 2019-05-31
Przeczytana: 27 maja 2019

Kryminał, sensacja, thriller meedyczny.

Miasteczko Tranquility nad jeziorem Locust, gdzie turyści lubią spędzać wolny czas. Od ośmiu miesięcy jest azylem dla owdowiałej doktor Claire Elliot i jej czternastoletniego syna Noaha.
Nastolatek chodzi do miejscowej szkoły, matka prowadzi praktykę lekarską, jednak nie jest im łatwo.

Pewnego dnia jeden z nastolatków przynosi broń do szkoły i zaczyna strzelać.
Inny atakuje w domu siostrę i zabija matkę. Kiedy dochodzi do kolejnych ataków przemocy mieszkańcy wpadają w panikę, nikt nie wie co jest przyczyną.
Oczywiście pierwsza myśl to narkotyki czy inne dopalacze, jesli jednak wykluczyć te substancje oraz problemy psychiczne to jaka jest przyczyna ?

Clair dowiaduje się, że dawno temu miały miejsce podobne wydarzenia i że łączą się one ze znalezionymi przez nią kośćmi. Kiedy zauważa u syna niepokojące objawy wie, że od niej zależeć może nie tylko jej kariera ale również ich życie. Zrobi wszystko żeby uratować syna.

Jest to jedna z...

agata | 2019-05-30
Przeczytana: 30 maja 2019

Kolejna bardzo dobrze napisana powieść, autorstwa Tess Gerritsen, została wpisana przeze mnie na listę „Przeczytane”.
Tym razem główną bohaterką, nie jest jednak kultowa Maura Isles, ani jej koleżanka Jane Rizzoli.
Poznajmy zatem bliżej doktor Claire Eliot…
Dobiegająca 40-stki kobieta, samotnie wychowuje zbuntowanego, nastoletniego Noaha.
To właśnie z jego powodu, Claire przenosi się z Baltimore do małego miasteczka Tranquility.
Noah Eliot ucieka bowiem przed własną przeszłością, a jego mama ma nadzieję, że nikt nie odkryje ich tajemnicy. Co takiego ukrywają?
W niewielkim mieście mają nadzieję odzyskać spokój, a Tranquility(ang. Spokój), już samą nazwą powinno to gwarantować.
Jak na ironię nowi przybysze ciszy i spokoju w mieścinie mają jak na lekarstwo.
Kobieta przejmuje praktykę po starym doktorze Pomeroy’u, który stosował nie do końca sprawdzone metody.
Mimo, że dr Eliot pracuje bardziej...

blvckx | 2019-05-05
Przeczytana: 05 maja 2019

Kolejna przeczytana książka Tess Gerritsen. Kolejna dobra książka.
Tess w "Nosicielu" przenosi nas do miasteczka, o jakże złudnej nazwie - Tranquility. To co się tam zaczyna dziać przerasta wyobrażenia. Autorka kolejny raz nie zawodzi czytelnika. W genialny sposób buduje napięcie, przez co każdą kolejną stronę pożera się z coraz to większym zainteresowaniem.

Nika | 2019-04-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Po długiej przerwie wróciłam do mojej z jednych ulubionych autorek i nie zawiodłam się. Było napięcie, mrok, strach, niewiedza, czyli wszystko to co lubię najbardziej.
Tym razem przenosimy się do małego miasteczka gdzie starzy ludzie mają swoje sekrety, a nowa lekarka nie ma wielkiego poparcia społeczności. Ktoś dodatkowo stara się oczernić panią doktor. Na dodatek w miasteczku pojawia się zamęt, kłótnie, bójki i morderstwa wśród nastolatków.
Kto lub co za tym stoi? Czy zdolna młoda lekarka i policjant odkryją tajemnicę ?

Kotkad | 2019-03-27
Przeczytana: 27 marca 2019

Jedna z lepszych książek autorki. Historia trzymająca napięcie. Autorka opowiada o niewielkiej miejscowości turystycznej nad jeziorem w której nagle młodzież zaczyna być agresywna, zwierzęce dzika i zaczyna zabijać. Wzajemnemu obwinianiu się nie ma końca i jedynie nowa lekarka w mieście podejrzewa że to nie wychowanie a coś większego. Czytało się jak świetną opowieść medyczną z bardzo dużą nutą grozy. Polecam.