Nosiciel

Wydawnictwo: Albatros
Bloodstream
Zombek

Inne wydania

Doktor Claire Elliot i jej syn Noah w ukrytym wśród lasów miasteczku Tranquility szukają spokoju. Ale nie dane im będzie go zaznać, bo wkrótce miejscowość ogarnia psychoza. Jeden z nastolatków, pacjent Claire, strzela do nauczycielki. Jego kolega skręca kark matce i śrubokrętem prawie morduje siostrę. Mnożą się akty przemocy dokonane przez nastolatków. A mieszkańcy o dopuszczenie do nich obwiniają Claire.

Czy dzieciaki eksperymentowały z narkotykami? Czy to wina wirusa? A może świateł krążących nocą po lesie? Żeby oczyścić swoje dobre imię, Claire będzie musiała podjąć ryzykowne śledztwo.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Piotr | 2016-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Kolejna lektura ulubionej autorki za mną. Tym razem autorka zabiera nas do Tranquility, małego miasteczka, leżącego nad jeziorem Locust. Sto lat wcześniej wydarzyła się w tym miejscu seria makabrycznych morderstw. Nie wiadomo, co lub kto opanowywał głównie młode osoby, które zabijały swoich najbliższych z zimną krwią.

Clair Elliot jest nowym lekarzem, która przebywa, obejmując praktykę po zmarłym lekarzu. Lokalna społeczność nie ufa jej i gabinet prawie świeci pustkami. Jeden z nielicznych pacjentów morduje z zimną krwią. Kiedy nieoczekiwanie zostają odkryte stare kości, wraca strach,a wraz z nim kolejni mieszkańcy miasteczka zaczynają zachowywać się agresywnie.

Komuś zależy, aby mieszkańcy nie ufali lekarce, która i bez tego ma mnóstwo kłopotów. Jak zwykle kilka wątków, napięcie, ale jednak tym razem brakło mi czegoś, co jest znakiem firmowym pisarki. Samo odkrywanie tajemnicy, zbyt długie poszukiwaniu czynnika odpowiedzialnego za ataki agresji zaczynały mnie męczyć.

...

gwiazdka | 2015-12-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 11 grudnia 2015

„Nosiciel" to całkiem dobra książka z pogranicza thrillera medycznego. Zagadka całkiem ciekawa, rozwiązanie prawdopodobne (nie znam się na biologii i medycynie). Powieść, jak każda inna Gerritsen, napisana z polotem i lekkością, czyta się więc szybko. Do zagadki kryminalno- medycznej dochodzi dyskretny romans, jest oczywiście bohaterka, która pcha się bez wiedzy innych w niebezpieczne miejsca (to w książce wydaje mi się najbardziej oklepane i irytujące). Oczywiście do klasyki nie będzie zaliczana nigdy, ale jest to lektura dla szukających rozrywki. Polecam.

Marzin | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Bardzo dobry kryminał zaskakujący, nieprzewidywalny , zakończenie zaskoczyło mnie troszke i zawiodło bowiem nie tego sie spodziewałam, jednakże nie żałuje że sięgnęłam i po tą pozycję Tess Gerritsen. I choć jestem w samym centrum sesji egzaminacyjnej to znalazłam czas podczas wkuwania na przeniesienie sie do Maine nad tajemnicze jezioro Locust. Tess zajmuje nadal czołowe miejsce na półce moich ulubionych autorów książek. Polecam z czystym sumieniem.

Ania | 2013-09-28
Przeczytana: 28 września 2013

Jestem wielką fanką Tess Gerritsen.Uważam że ta ksiązka jest bardzo dobra.Do samego końca trzymająca w napięciu.Czytając o tych morderstwach,przerażało mnie to że ich sprawcami są dzieci,których otępia aż tak wielki gniew i złość.Od samego początku ciekawiło mnie jaka jest przyczyna tej wielkiej agresji nastolatków,co powoduje że tylko ich to spotyka.Rozwiązanie tej zagadki przyznam że zaskoczyło mnie,nie spodziewałam się takiego zakończenia.Serdecznie polecam tą książkę.Przez to że jest taka ciekawa szybko ją się czyta.

ivv | 2016-03-21

Moje pierwsze spotkanie z panią Tess Gerritsen. Bardzo udane. Podczas czytania czułam atmosferę miasteczka i ten chłód zimy.
Wciągnęłam się w historie nastolatków, którzy ni stąd ni zowąd zaczynają zachowywać się agresywnie. Kibicowałam pani Doktor, która rozpoczęła nowe życie w miasteczku.

Napięcie utrzymywało się przez całą książkę. Wyjaśnienie na końcu może trochę niedopracowane, ale ogólnie bardzo fajny kryminał.

Joanna | 2017-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2017

kolejna dobra książka tej autorki. ale jednak nie bardzo dobra.. pomysł wirusa wywołującego agresję fajny. główna bohaterka walcząca z przeciwnościami małego miasteczka. szkoda, że tak mało zostało mi już do przeczytania książek tej autorki.

esa | 2016-09-26

Z książkami Tess Gerritsen jest tak, że cokolwiek bym nie wzięła do ręki to się nie zawiodę.
Po nudnej, śmiesznej i nużącej "Ekspozycji" Mroza, podeszłam do mojego zawalonego regału i co by tu wybrać? Hmmm...Minier? Carter? Puzyńska? Bolton? Deaver? Nie. Nie. Nie. Niech będzie Gerritsen. No i co? Pierwsze 3 strony i już nie umiem się oderwać. 3 strony! No czy tak właśnie nie powinno być?
Wydaje mi się, że Gerritsen nie napisała i że już raczej nie napisze niczego lepszego niż "Chirurg", ale każda jej książka to dla mnie przyjemność czytania. Tę pozycję również polecam.

książek: 1937

Kolejna książka tej autorki, kolejny raz nie zawiodłam się na jej twórczości, jak dla mnie jest genialna! Nosiciel to kolejny świetnie napisany thriller… jest świetny klimat, jest ciekawa historia, dreszczyk napięcia i emocji, mi książka bardzo się podobała. Czyta się szybko, bez uczucia nudy i zmęczenia, trzyma w napięciu, czegóż chcieć więcej? Ja sięgam po kolejną książkę Tess… Polecam !

Madi | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

Jest to bardzo dobry kryminał na miarę Tess Gerritsen chociaż fabułą-małe miasteczko ,dziwne agresje nastolatków- trochę przypominał mi powieści Kinga i Koontza .
Choć na początku brakowało mi trochę doktor Maury z poprzednich thrillerów Tess,to po jakim czasie polubiłam też doktor Clair.
Autorka w świetny sposób stworzyła jej portret psychologiczny-samotna kobieta,wdowa wraz z nastoletnim synem ucieka przed kłopotami syna do małego miasteczka ,gdzie przyjmuję posadę lekarza rodzinnego i walczy o pacjentów i akceptację otoczenia.
W miasteczku pojawiają się morderstwa,dziwna choroba i Clair musi udowodnić nie tylko sobie,że jest twarda i nie może się poddać.
Po książki Tess sięgam w ciemno i jak dotąd nie zawiodłam się.

motyl43 | 2012-05-23
Przeczytana: maj 2012

Ciekawa historia mieszkańców małego miasteczka. Bardzo dobre nieprzewidywalne zakończenie. Trochę dziwne imiona bohaterów, powodowały,że trudno mi było czasami "zaskoczyć" jeśli chodzi o postacie drugoplanowe. Czyta się szybko. Polecam, jak każdą Tess.