Zredukuj wagę dzięki medytacji

Okładka książki Zredukuj wagę dzięki medytacji Tiffany Cruikshank
Okładka książki Zredukuj wagę dzięki medytacji
Tiffany Cruikshank Wydawnictwo: Edgard poradniki
poradniki
Meditate Your Weight. A 21-Day Retreat to Optimize Metabolism and Feel Great
Edgard
2017-05-10
2017-05-10
Katarzyna Sobiepanek-Szczęsna
medytacja joga metabolizm dieta przyspieszająca metabolizm waga redukcja wagi schudnąć zdrowie

Rozpoczęłam dopiero swoją przygodę z medytacją .. ale książka jest bardzo ciekawa. Polecam dla osób, które interesują się tematyką medytacji.

Moda na piękne, smukłe ciało podyktowana przez kolorowe magazyny, na okładkach których tryumfują młode kobiety, posiadające wypielęgnowane ciało. To już niemal standard, pośrednio sztucznie kreujący napompowany świat nienaturalnością. Co ma z tym wszystkim wspólnego medytacja? Autorka niniejszej publikacji to międzynarodowa instruktorka jogi. A jak wiadomo, joga to dobry krok do medytacji, bo również wymaga od nas systematyczności i cierpliwości. Jak dowodzi w książce, nie ma rzeczy niemożliwych. Medytacja pomogła na pewno jednej z jej pacjentek, która zrezygnowana zawitała kiedyś w drzwiach jej gabinetu. I, aby schudnąć nie potrzeba wcale restrykcyjnych diet, wystarczy odpowiedni trening umysłu, by odpowiednio przygotować się na to, co chcemy osiągnąć.

„Celem medytacji jest nie tyle wyeliminowanie ograniczających wzorców myślowych, ile ich identyfikacja. Kiedy już zrozumiemy, co dzieje się w naszej głowie i jak wpływa to na nasze funkcjonowanie, ułatwimy umysłowi podejmowanie decyzji pozostających w zgodzie z celami zdrowotnymi.”

Oczywiście, autorka zaznacza, że medytacja to nie żadna magiczna różdżka. Aby schudnąć bez pomocy chemicznych suplementów, potrzeba dużo cierpliwości, odpowiednia dieta i ćwiczenia. Jednym słowem, praca nad sobą, począwszy od umysłu po ciało. Cała publikacja podzielona jest na trzy elementarne części, zaś całość stanowi trzy tygodniowy program regulujący metabolizm.

W pierwszej części otrzymacie garść niesamowicie pozytywnych informacji, podkreślających wszelkie korzyści płynące z medytacji, jak ona działa i jak może wpłynąć na każdą część naszego ciała i umysł. To przede wszystkim skrupulatne objaśnienia wszelkich jej podstaw, najczęstszych stereotypach i mitach z nią związanych oraz jakie są jej fundamentalne zalety.

„Medytacja jest bardzo prosta: aby zacząć, wystarczy wyciszyć umysł na kilka minut. Nie potrzebujesz żadnego drogiego sprzętu czy długiego treningu ani nawet szczególnie cichego miejsca (chociaż cisza rzeczywiście pomaga). Trudno uwierzyć, ale potężne oddziaływanie prostych technik medytacji zostało zbadane i potwierdzone naukowo przez najbardziej prestiżowe instytucje medyczne na świecie.”

Więc, o co tak naprawdę chodzi w medytacji? Przede wszystkim o wsłuchanie się w siebie i w potrzeby naszego organizmu. To nic innego, jak dopracowywanie swojej uważności na nowe nawyki zdrowotne. Medytacja bowiem, pomaga nie tylko w eliminacji i redukcji tkanki tłuszczowej, ale, jak się okazuje w wielu innych dziedzinach życia, nawet przy kłopotach z zajściem w ciążę. Trzeba tylko być świadomym jednego – medytacja to nie lek, żadne panaceum, a technika wspomagająca.

W drugiej części książki autorka przedstawiła swój autorski program, który obejmuje dwadzieścia jeden dni medytacji, opartych na różnych historiach jej pacjentów. Począwszy od trzech minut do kilkudziesięciu, na skupieniu uwagi, regulacji oddechu, który jak się okazuje również stanowi bardzo ważną część programu. A wszystko oparte na świadomym podejściu do swoich problemów, świadomości umysłu. Program oparty na systematyczności i cierpliwości. A i tego można się nauczyć medytując. Trzecia część to tzw. narzędzia wspomagające, czyli opracowanie diety – kilku prostych zasad żywieniowych oraz zestaw ćwiczeń.
„Zredukuj wagę dzięki medytacji” Tiffany Cruikshank to poradnik, który pozwoli Wam zrozumieć, czym tak naprawdę jest medytacja i jakie niesie ze sobą ona korzyści. To książka, która pomoże spojrzeć Wam na pewne problemy z nieco innej perspektywy, a i pozytywnie nastawić się do nich, czy po prostu zmotywować Was do innego, może skuteczniejszego działania. Książka napisana przejrzyście, zrozumiale, praktycznie.

Polecam!

• TOP 21
  • Kindle
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Legimi 2020
  • Nie ma na kundelku

Dodaj cytat z książki Zredukuj wagę dzięki medytacji