Najserdeczniej przepraszamy za nasz harmonogram wydawniczy – zaprawdę nie mieliśmy pojęcia, że przyroda dostosuje się do naszego numeru wiosennego. Gdybyśmy wiedzieli, że ocieplenie nadejdzie nazajutrz po zamknięciu prac redakcyjnych do numeru, to staralibyśmy się to zrobić w kwietniu… Skoro mamy taki wpływ na pogodę to możemy już podać prognozę na najbliższy rok. Lipiec będzie słaby,...

Skoro mamy taki wpływ na pogodę to możemy już podać prognozę na najbliższy rok. Lipiec będzie słaby, dopiero sierpień – wraz z nadejściem letniego wydania „Silmarisa” – obiecuje słońce i upały. Załamanie pogody nastąpi dopiero w listopadzie (wydanie jesienne), a pierwszy śnieg w lutym, wraz z zimowym „Silmarisem”.

Skoro wiosna już nadeszła, to zapraszamy do przeczytania prac zwycięzców naszego konkursu „Wydarzyło się nocą…” oraz pozostałych, w sumie solidna dawka ośmiu tekstów! Polecamy wywiad z Magdaleną Pioruńską – jeśli ktoś pisze, lub zamierza, ewentualnie nie wie jeszcze, że zamierza pisać – będzie mógł poznać kulisy powstawania i wydania debiutu.

Większa niż dotychczas porcja recenzji włącznie z najnowszym zjawiskiem – „Fantomem” – oglądanym z każdej strony przez dwoje recenzentów, oraz jak zwykle niezwykle ciekawa publicystyka pozwolą odetchnąć pomiędzy Hard SF a Fantasy.

źródło opisu: http://silmaris.pl/silmaris-22017/

• Droga do ciebie
  • Grzesznik
  • Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury
  • Widzę cię
  • Droga do Rio. Historie polskich emigrantów
  • Mężczyzna, który gonił swój cień
  • Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki
  • Wielki marynarz
  • Błękit
  • Rudowłosa
  • Indeks szczęścia Juniper Lemon
Ludzie na drzewach
Hanya Yanagihara

6,9 (10 ocen i opinii)
Lem. Życie nie z tej ziemi
Wojciech Orliński

7,03 (59 ocen i opinii)
Grzesznik
Artur Urbanowicz

8,65 (43 ocen i opinii)
Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury
Tristan Gooley

7,75 (8 ocen i opinii)
Widzę cię
Clare Mackintosh

6,5 (14 ocen i opinii)
Droga do Rio. Historie polskich emigrantów
Aleksandra Pluta

7,75 (4 ocen i opinii)
Mężczyzna, który gonił swój cień
David Lagercrantz

Julie Israel

7,68 (66 ocen i opinii)
Genea | 2017-05-17
Przeczytana: 15 maja 2017

Kilka słów mojej opinii o zawartości najnowszego numeru magazynu SILMARIS. Skupiam się zawsze głównie na prozie, chociaż z ciekawością przegladam i pozostałą zawartość.

Gdzie diabeł nie może – bardzo, bardzo podobała mi się padająca noc. Ale nie spodobał mi się diabeł – wybitnie nie w moim guście, co – stety, niestety – zaważyło na odbiorze całokształtu. Nie powiem, że się nie podobało, ale pozostawiło mnie w pełni obojętną.

Dzieci bez opieki – przepiękna bajka-niebajka. Na początku trochę się martwiłam, że za słodko, ale Autor doprawił swoje danie dalej wyśmienicie, mieszanką, która może nie każdemu przypadnie do gustu, ale mnie zachwyciła. Mój zdecydowany faworyt wśród konkursowych tekstów, które zdążyłam poznać.

Pokuta – aż zerknęłam do poprzedniego numeru, żeby ponownie przeczytać opinie jurorów o tym tekście. Bo nie łapię, co jest w nim takiego urzekającego. Niby końcówka powinna wyjaśnić walnięciem w łeb, ale u mnie spowodowała tylko wzruszenie ramion. Nie...

Grzegorz | 2017-06-03
Przeczytana: 11 czerwca 2017