W słoiku. Przetwory przez cały rok

Wydawnictwo: Publicat
9788324521982
przetwory, dżemy, powidła,
PannaMigotka

"W tej książce otwieram przed Czytelnikami drzwiczki kredensu wypełnionego samymi smakołykami – na półkach m.in. granola, mieszanki własnych przypraw, ulubione dressingi do sałat, słodkie kremy do grzanek i flaszka najlepszego ajerkoniaku. Snuję też opowieści o przepastnej spiżarni, w której stoją słoje z konfiturami, kiszonkami, marynatami i przetworami mięsnymi. Według przedstawionych tu przepisów zrobisz domowe suszonki, wyborne buliony, pesto różnych smaków i wiele innych przetworów.

Wyciągnij z szuflady drewnianą łyżkę, ciemną od mieszania powideł, a z szafki szeroki gar z grubym dnem. Przygotujmy razem coś pysznego!"

Kasia Marciniewicz

źródło opisu: https://publicat.pl/publicat

źródło okładki: https://publicat.pl/publicat

Anna | 2017-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Książka pt. „ W słoiku przez cały rok ‘’ autorstwa blogerki kulinarnej ChilliBitte.pl Kasi Marciniewicz jest swego rodzaju poradnikiem z zakresu przetwórstwa domowego.

Na początku autorka dokładnie scharakteryzowała domowe metody konserwacji produktów. Dalszą część książki podzieliła na dwa zasadnicze rozdziały: Spiżarnia i Kredens.

W pierwszym z nich zamieściła przepisy na przepisy z przetwory z owoców i warzyw, które można zamknąć w słoikach i butelkach.

Warto spróbować ciekawych połączeń z dżemu z zielonych pomidorów z bazylią czy moreli z tymiankiem.

W drugim rozdziale „ Kredens” można znaleźć przepisy przydatne i zdrowe skarby kulinarne typu: buliony, przyprawy, dressingi do sałatek itd.

Sięgając po te przepisy można się przekonać ,że są tu propozycje do wykorzystania na co dzień i od święta, którymi można zaskoczyć nawet najbardziej wybredne podniebienia.

Książka pt. „ W słoiku przez cały rok ‘’jest adresowana dla wszystkich Czytelników chcących...

PannaMigotka | 2017-05-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kuchnia
Przeczytana: 01 maja 2017

Najlepsza pozycja dotycząca przetworów z owoców, warzyw(i nie tylko) jaka do tej pory wpadła mi w ręce! Autorka jasno przedstawia domowe sposoby konserwowania żywności i informuje jaki jest najlepszy do danego przetworu. Bogactwo przepisów od dżemów,konfitur, powideł,soków i musów poprzez kiszonki, marynaty, chutneye, aż po granole, buliony, suszone owoce, warzywa, grzyby, a nawet przetwory mięsne i jeszcze więcej.Przepisy proste, ale często bardzo ciekawe i pomysłowe, bez półproduktów, wszytko domowe, pyszne i zdrowe, z minimalną ilością cukru. Ilości przetworów też moim zdaniem bardzo przemyślne w zależności od produktu jak i pracy potrzebnej do wykonania danego przetworu - nie dla wojska, ani nie ilości na 1 słoik gdzie szkoda garnek brudzić. Na duży plus, że książka oparta jest głównie na rodzimych składnikach. Ponad do pozycja bardzo "ciepła" w odbiorze, rodzinna, pełna dobrych wspomnień z apetycznymi zdjęciami, taka od serca :)

Anna Jaskot | 2017-08-07

Pewnego wieczoru mój tata stwierdził fakt,że w naszym domu nie robi się przetworów, uznałam to za wyzwanie i następnego dnia zawitałam do empiku po książkę z przepisami. Wcześniej na internecie znalazłam odpowiednią pozycję i postanowiłam ją kupić , niestety nie mogłam jej znaleźć za to w ręce wpadła mi książka Pani Kasi. W drodze do kasy znalazłam pozycję po którą się wybrałam, postanowiłam więc wziąć obie. Książka "W słoiku.." niby wzięta przypadkowo od dwóch tygodni nie może wypaść mi z rąk. Chodzę z nią wszędzie, jest już tak poplamiona jakby miała 20lat a nie dwa tygodnie. Jak do tej pory skorzystałam z 5 różnych przepisów i wszystkie wyszły! Co uważam za niebywały sukces dla takiego świeżaka w przetworach jak ja. Super wskazówki, porady, przepisy i te fantastyczne rodzinne opowieści. We wstępie autorka pisze "skarby zaklęte w słoikach" a to w jej książce magia ulatnia się z każdej strony. Gorąco polecam wszystkim początkującym!

Hanna | 2017-08-03
babciamróz | 2017-07-29