Lotte piratka

Tłumaczenie: Jakub Jedliński
Wydawnictwo: Polarny Lis
Lotte la fille pirat
abel

Lotte piratka to ilustrowana książka dla młodszych dzieci. Opowiada historię dziewczynki mieszkającej w dżungli. Jej domem jest las, a przyjaciółmi – zwierzęta. Najlepszy z nich, tukan Igor, towarzyszy dziewczynce we wszystkich wyprawach i zabawach. Razem oswajają dzikie zwierzęta i razem odkrywają sekrety lasu. Lotte nie ma przyjaciół wśród ludzi i nie tęskni za nimi. Aż pewnego dnia… No właśnie. Być może zdarzają się jednak takie sytuacje, w których warto mieć przyjaciela. Przyjaciela człowieka.
Lotte piratka to nie tylko ciekawa historia, lecz także piękne, wielobarwne, malarskie ilustracje, które wspaniale oddają z jednej strony wyobraźnię i temperament dziewczynki, a z drugiej – bogactwo i egzotykę dżungli.

źródło opisu: http://polarnylis.pl/ksiazka/23/Lotte-piratka

źródło okładki: http://polarnylis.pl/ksiazka/23/Lotte-piratka