Leki po Dyplomie Interna 2013

Wydawnictwo: Medical Tribune
zdrowie, medycyna
youstyna

Książka Leki po Dyplomie przeznaczona jest dla lekarzy, farmaceutów, pracowników aptek i hurtowni farmaceutycznych. Zamieszczono w niej informacje o lekach, z uwzględnieniem ich postaci i dawek, a także wielkości opakowań dostępnych na rynku. Poza lekami wydawanymi wyłącznie na receptę, znajdą Państwo także informacje o niektórych preparatach dostępnych bez recepty, promowanych przez firmy...

Zamieszczono w niej informacje o lekach, z uwzględnieniem ich postaci i dawek, a także wielkości opakowań dostępnych na rynku. Poza lekami wydawanymi wyłącznie na receptę, znajdą Państwo także informacje o niektórych preparatach dostępnych bez recepty, promowanych przez firmy farmaceutyczne. W krótkim opisie leku zawarto syntetycznie podane działanie leku, wskazania, przeciwwskazania do stosowania wraz z ostrzeżeniami, działania niepożądane oraz dawkowanie - tworząc podręczny przewodnik dla lekarza. Przy nazwie handlowej podano również inne potrzebne informacje o danym leku, z których szczególnie przydatną dla lekarzy są nazwy preparatów zawierające tę samą substancję czynną, o podobnym zastosowaniu.

Ważną informacją są podane przy lekach ceny (orientacyjna opłata dla pacjenta). Ceny leków refundowanych zamieszczone w publikacji są zgodne z obwieszczeniem Ministra Zdrowia wchodzącym w życie z dniem 01.03.2013. Natomiast w przypadku leków pełnopłatnych odpłatność dla pacjenta podano na podstawie informacji uzyskanych od firm farmaceutycznych lub uśrednionych cen z aptek.

Wszystkie wymienione w Lekach po Dyplomie preparaty zestawione są według klasyfikacji anatomiczno-terapeutyczno-chemicznej(ATC).
Czytelnicy zainteresowani szczegółowymi informacjami na temat działania poszczególnych substancji czynnych znajdą je w wydaniu encyklopedycznym Leków współczesnej terapii J. K. i A. Podlewskich.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/leki-po-dyplomie-interna/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/leki-po-dyplomie-interna/