Zgłosuj na książki roku 2017

Rosnę i poznaję. Zwierzęta w lesie

Seria: Rosnę i poznaję
Wydawnictwo: Zielona Sowa
8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Drobinka

Seria kolorowych książeczek idealna dla najmłodszych dzieci – kolorowe ilustracje oraz krótkie teksty zachęcą dzieci do oglądania. Dzięki tym książeczkom dzieci poznają nowe słowa, nauczą się rozpoznawać nowe przedmioty, zwierzęta, kształty i kolory, dowiedzą się, do czego służą różne przedmioty w ich otoczeniu

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/rosne-i-poznaje-zwierzeta-w-lesie.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/zdjecia/9853/9788379832859.jpg

lew_kanapowy | 2017-09-22
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 22 września 2017

jedna z uroczych maleńkich książeczek z serii „Rosnę i poznaję”. Niewielka całokartonowa pozycja wypełniona zdjęciami leśnych zwierząt (po jednym na stronę), opatrzonymi krótkimi opisami. Wielki plus za rzeczywisty wygląd zwierzątek, bo choć ilustracje bywają cudowne, to jednak chciałabym, żeby moje dziecko wiedziało jak wilk, czy dzik wyglądają naprawdę. Kieszonkowy format sprzyja zabieraniu na spacery – książeczka nie zajmuje wiele miejsca w maminej torebce (a wiadomo, że mamy i bez książek poupychanych tu i ówdzie spełniają funkcję wielbłąda) i nie są zbyt ciężkie, by włożyć je do dziecięcego plecaczka. A i cena jest bardzo przyjazna.

Drobinka | 2017-05-15
Przeczytana: 15 maja 2017

Książeczka całokartonowa. Zdjęcia: dzięcioł, zając, dzik, wilga, jeż, mrówka, wilk, komar, niedwiedź brunatny, pszczoła, jeleń, sowa, wiewiórka, lis, ryś, zaskroniec. Pod każdym zdjęciem króciutki komentarz, np. "Lis żywi się drobnymi zwierzętami, na które poluje. Lubi także owoce, na przykład jagody, borówki, maliny". Dla najmniejszych nieporadnych rączek format książki trochę za mały.

Natalia | 2017-11-08
Na półkach: 2016, Przeczytane