Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Rosikon Press
8 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poezja
Isiliel

Podczas moich odwiedzin u ks. Jana opowiadałem mu o swoich spotkaniach z Matką Bożą w Jej sanktuariach, pokazywałem Jej wizerunki zamieszczone w albumach „Polskie Madonny” i „Madonny Europy”. W trakcie naszych rozmów powstawały nowe, piękne strofy „Litanii polskiej”.

Janusz Rosikoń

źródło opisu: Rosikon Press 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Drogi, którymi prowadzi nas Bóg są szczególnie ważne dla ludzi wierzących. Przyjęcie, że moje życie jest darem, który otrzymałem z rąk Najwyższego za pośrednictwem moich rodziców to pokorne przyznanie się, że w otaczającym mnie świecie jestem tylko człowiekiem i nikim więcej. Czyniąc sobie ziemię poddaną musimy pamiętać, że czynimy to dla naszej przyszłości, bo to ta ziemia będzie rodziła wszelkie plony, które my zasiejemy, by z nich potem utrzymać nas i nasze rodziny. Dlatego też tej ziemi należy się również szacunek, troska i dbałość, bo naszym rządom została ona powierzona i od tego jak nią będziemy gospodarzyć, takie też i ona będzie przynosić owoce. A że jesteśmy kiepskimi gospodarzami pokazuje to, w jakim stanie ta nasza ziemia jest. Ile w niej zanieczyszczeń, brudu, jak koszmarnym problemem stają się śmieci i ich wszechobecność. A i sam człowiek nie szanuje drugiego człowieka. Ziemię niszczy, ale i niszczy bliźniego. Toczące się wojny, konflikty i między ludzka nienawiść...

Rege | 2017-05-25

Obowiązkowa!