Requiem słowa

Wydawnictwo: Poligraf
wiersz, poezja, wiersze, słowo
poezja
Katrina

Marek Basiaga Urodzony w Nowym Sączu; poeta, prozaik, krytyk literacki, filmoznawca. Ukończył studia filmoznawcze na Uniwersytecie Łódzkim i tam pracował jako historyk filmu. Debiutował w „Życiu Literackim” w 1974 r. Wiersze i prozę publikował m.in. w: „Tygodniku Kulturalnym”, „Poezji”, „Nadodrzu”, „Literaturze”, „Regionach”, „Miesięczniku Literackim”, „Magazynie Kulturalnym”, „Nowym...

Marek Basiaga
Urodzony w Nowym Sączu; poeta, prozaik, krytyk literacki, filmoznawca. Ukończył studia filmoznawcze na Uniwersytecie Łódzkim i tam pracował jako historyk filmu. Debiutował w „Życiu Literackim” w 1974 r. Wiersze i prozę publikował m.in. w: „Tygodniku Kulturalnym”, „Poezji”, „Nadodrzu”, „Literaturze”, „Regionach”, „Miesięczniku Literackim”, „Magazynie Kulturalnym”, „Nowym Wyrazie”, „Faktach”, „W drodze”, „Toposie”, „Tytule”, „Przeglądzie Artystyczno-Literackim”, „Frazie” oraz w wielu wydawnictwach zbiorowych. Eseje, krytyki literacko-artystyczne pomieścił na łamach różnych czasopism. Laureat pierwszej nagrody w konkursie 40-lecia kinematografii polskiej na pracę analityczno--krytyczną, która ukazała się w „Kinie” w 1986 r.
Opublikował następujące tomiki wierszy i arkusze poetyckie: "Dysonans" (1979), "Bez powrotu" (1980), "Sentymentalnie, banalnie" (1988), "Ulice. Pod powieką czternastolatka" (1992), "Ogrody ciszy" (1993), "Kto stoi w bursztynie" (1995), "Dwie drogi" (1996), "Na przekór planecie" (1997), "Tunel na końcu światła" (1998), "Usłyszeć światło" (1998), "Mityki przez wiek"i (2003).
Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl/836/basiaga-marek/requiem-slowa.html

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/836/basiaga-marek/requiem-slowa.html