Tao Te Ching / Laozi

Wydawnictwo: Armoryka
Daodejing
taoizm, filozofia chińska
filozofia i etyka

Tao Te Ching (lub Dao De Jing) znany również jako "Laozi wuqian wen", czyli "Księga 5000 znaków Laozi" jest starożytnym chińskim traktatem filozoficznym, będącym podstawą kanonu filozofii określanej mianem taoizmu. Napisany w VI wieku p. n. e. - czyli ponad 2500 lat temu - jest jednym z najważniejszych (o ile nie najważniejszym) tekstów w długiej historii Chin. Autorstwo "Księgi Drogi i Cnoty" przypisuje się mędrcowi Laozi (imię to oznacza: "Stary Mistrz"), archiwiście biblioteki państwowej z czasów Dynastii Zhou.

źródło opisu: http://ksiegarnia-armoryka.pl/Tao_Te_Ching_Laozi.html

źródło okładki: http://ksiegarnia-armoryka.pl/Tao_Te_Ching_Laozi.html