7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Kraków, lata 50. XX wieku. Jan Żurkiewicz, sędzia i działacz znany w środowisku krakowskim, dowiaduje się od przestraszonej sąsiadki, panny Krystyny, że jej siostra nie wróciła na noc do domu. Niedługo potem milicja informuje go, że po Krystynie również ślad zaginął. Tymczasem w Warszawie do szpitala trafia człowiek z kulą w głowie, ofiara tajemniczego postrzału, którego nie pamięta. Co łączy te dwa pozornie niezwiązane ze sobą wydarzenia? Kto okaże się sprawcą niezwykłego postrzału? Dlaczego sąsiadka sędziego Żurkiewicza zniknęła tak nagle? Sprawę prowadzi inspektor Zajączek z Komendy Głównej Milicji w Warszawie. Czy jednak uda mu się znaleźć nić łączącą obie zagadkowe sprawy?

4. tom cyklu Najlepsze kryminały PRL/ Lata 50.

źródło opisu: http://www.wydawnictwocm.pl/jacek-wolowski-walther-45771-p-237.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwocm.pl/jacek-wolowski-walther-45771-p-237.html

ZapomnianaBiblioteka | 2017-05-13

Kraków, lata 50-te ubiegłego stulecia. Do mieszkania znanego działacza i sędziego Jana Żurkiewicza puka zaniepokojona sąsiadka. Pani Krystyna informuje mężczyznę, że mieszkająca z nią pod jednym dachem starsza siostra nie powróciła na noc. Żurkiewicz pociesza kobietę i mimochodem informuje ją, że wkrótce w domu którym mieszkają będą przeprowadzane rewizje w związku z akcją przeciw handlarzom dewiz...

Więcej na:

Na półkach