9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Szalone liczby
8372002940

Książka wypełniona różnymi zadaniami matematycznymi.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-05-13

Program dla dzieci i młodzieży pt. "Szalone liczby" był emitowany w Telewizji Polskiej w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Program był bardzo popularny. Na fali tej popularności powstała książka pod tym samym tytułem, która zawiera przeróżne zadania i łamigłówki matematyczne.
Tekst jest dziełem Grażyny i Wiesława Gawora. Ilustrował książkę Stanisław Lenartowicz. Książka zawiera dziewięć zabaw matematycznych, które zawierają po sześć zadań matematycznych każda. Zadania mają taką samą formułę i tak samo się nazywają jak w znakomitym programie telewizyjnym. Ogólne tytuły zadań to: "Mniej lub więcej?", "Jak to policzyć?", "Liczbowy labirynt Plusika", "Trójkąty", "Szaleńcze wyzwanie", "Zyg-Zag", "Licz! Skacz! Wygraj!". Wszystkie zabawy to świetna i pouczająca matematyczna rozrywka, szczególnie dla dzieci i młodzieży.
Książka wciąga, zadania są ciekawe, przybliża matematykę i zachęca do jej zgłębiania. Po wielu latach z przyjemnością znów rozwiązywałem zadania w...

Na półkach