Czy wiesz dlaczego? Zwierzęta

Wydawnictwo: IBIS
zwierzęta, przyroda
popularnonaukowe
Mea-Libri

"Czy wiesz dlaczego?" to seria książek dla wielbicieli zwierząt tych zupełnie malutkich, takich jak owady, jak i ogromnych dinozaurów, a także zwierząt morskich oraz tych, które mieszkają w gorącej Afryce lub na lodowatych pustkowiach Arktyki. Młodzi przyrodnicy znajdą tu odpowiedzi na nurtujące ich pytania, np. dlaczego słonie mają trąby, dlaczego żyrafy maja długie szyje, w jaki sposób polują dzikie koty, jak przetrwać na pustyni, jak latają ptaki, jak wąż poluje na swoje ofiary lub jak krokodyle wychowują swoje potomstwo? By poznać odpowiedzi na te pytania, wystarczy zajrzeć do książki "Czy wiesz dlaczego? Zwierzęta".

źródło opisu: IBIS, 2016

źródło okładki: http://www.wydawnictwoibis.pl