Pejzaż w malarstwie polskim

Wydawnictwo: Arkady
sztuka
Abdita

Książka, którą Wydawnictwo ARKADY oddaje do rąk Czytelników, jest pierwszą w historii sztuki prezentacją krajobrazu w malarstwie polskim, obejmującą okres od średniowiecza do XXI wieku. Autorka śledzi najważniejsze przemiany w sztuce pejzażowej, omawia twórczość poszczególnych artystów i komentuje wybrane obrazy, m.in. zwracając uwagę na tła w scenach religijnych i portretach, na różne konwencje przedstawiania natury, sztafażu, weduty. Chronologicznie ujęte rozdziały dotyczące malarstwa polskiego poprzedza krótką historią pejzażu w sztuce europejskiej.
Materiał ilustracyjny, zawarty w książce, obejmuje około 300 barwnych reprodukcji, stanowiących kanon polskiego malarstwa pejzażowego, ale także prace mniej znane, nigdy dotąd niepublikowane.

źródło opisu: http://www.arkady.info/pejzaz-w-malarstwie-polskim.html

źródło okładki: http://www.arkady.info/pejzaz-w-malarstwie-polskim.html